Ректор КрНУ отримав запрошення на 4-ту конференцію Міжнародної мережі міст Мішлен (США)
18.04.24
Ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк бере участь у 4-й конференції Міжнародної мережі міст Мішлен (INMC). Захід проходить у місті Андерсон (Південна Кароліна, Сполучені Штати Америки), і триватиме з 15 по 19 квітня.
Професор Загірняк прибув до Андерсона за особистим запрошенням співголови INMC, мера Андерсона Теренса Робертса. Витрати, пов’язані з відрядженням, фінансуються приймаючою стороною.
Також запрошення узяти участь у конференції отримали міський голова Кременчука Віталій Малецький, заступник міського голови Ольга Усанова, заступник міського голови Руслан Проценко та директор комунального закладу «Інститут розвитку Кременчука» Павло Бедрацький.
Участь у конференції беруть делегації з Канади, Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Південної Африки, Сербії, Бразилії, Мексики та Японії. Наразі Кременчук – єдине місто України, яке є учасником INMC. Долучитися до цієї міжнародної організації кременчуцькій громаді вдалося завдяки запрошенню міста-побратима Клермон-Ферран (Франція).
Церемонія урочистого відкриття конференції відбулася в університеті Андерсона. Програма конференції передбачає проведення секційних засідань за участі експертів світового рівня і семінари, які дозволять містам спільними зусиллями вибудувати проекти співпраці у сфері сталого економічного розвитку, інновацій, мобільності, науки і культури.
Організатори конференції приділили значну увагу Україні, яка наразі веде визвольну війну з російськими окупантами. Одна з провідних тем дискусій – підтримка українських міст, які потерпають від ворожих обстрілів, та пошуки ефективних форматів співпраці з міськими адміністраціями цих населених пунктів, а також установами, зокрема і університетами.
Ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк так визначив мету візиту:
– INMC – потужна міжнародна організація. Це – міжнародний форум, який дає реальні можливості для розширення контактів, пошуку стратегічних партнерів для подальшої плідної співпраці, для участі у спільних міжнародних дослідницьких проектах, а також для пошуків грантів, завдяки яким ми могли б фінансувати науково-дослідницьку діяльність наших вчених. Надзвичайно важливо знайти надійних партнерів для реалізації спільних проектів у галузі енергоефективності нашої країни! В умовах війни, в умовах критично зменшеного фінансування, ми зобов’язані шукати нові шляхи для забезпечення виживання університету і для фінансування дослідницької діяльності. Цим ми наразі і займаємося.
У програмі візиту ректора КрНУ до США заплановано проведення робочих зустрічей з адміністрацією кількох американських університетів, зокрема університету Андерсона і університету Оклахоми. Наразі відбулася робоча зустріч з Бріа Кларк, директоркою Центру лідерства JCPenney, Прайс Коледж Бізнесу, Університет Оклахоми (Breea Clark, Director of the JCPenney Leadership Center, Price College of Business, University of Oklahoma, USA). Предмет обговорення – участь КрНУ спільно з американськими колегами у міжнародних грантових проектах.
Також відбулася робоча зустріч з Марі-Елізабет Бодуан/Marie-Elisabeth Baudoin, віце-президентом з міжнародної та європейської стратегії UCA університету Клермон-Оверні (Франція). Переговори йшли про підписання угоди про співпрацю між Кременчуцьким національним університетом та університетом Клермон-Оверні, і надання гуманітарної допомоги КрНУ.
З професором Хішамом Елкаді/Professor Hisham Elkadi, завідувачем кафедри
архітектури факультету науки, техніки та навколишнього середовища
Солдфордського університету (Великобританія), ректор КрНУ професор
Михайло Загірняк провів переговори щодо організації академічної
мобільності студентів Кременчуцького національного університету в рамках
Програми Лідерства. Програма спонсорується Британською Радою
(Programme of Developing Leadership of Ukrainian Universities organized by the
British Council).
Також під час візиту до США ректор КрНУ професор Михайло Загірняк отримав запрошення до Массачусетського технологічного інституту/Massachusetts Institute of Technology (MIT) – одного з найкращих технічних університетів світу.
Михайло Загірняк узяв участь у щорічній конференції MIT Bitcoin Expo. Її організатори задекларували, що цього року на конференції висвітлюватимуть еволюцію та потенціал Bitcoin в умовах глобалізації, регулювання та новітніх технологій.
Учасники заходу заглиблювалися у ключові теми, такі як схвалення ETF, чіткість регулювання та споживчі додатки, необхідні для прийняття Bitcoin. Технічні сесії містили такі інновації, як оновлення Taproot, масштабованість Convenant і Layer 2, та подальше підвищення функціональності Bitcoin. Охоплюючи різні проекти та ідеї, від AI до Web3, цьогорічна конференція дає всебічне уявлення про важливу роль Bitcoin у нашій динамічній цифровій ері.