Психологи КрНУ провели масштабний Психологічний хаб для кременчуцьких старшокласників (телесюжет КТРК)
24.04.24
До Всеукраїнського дня психолога викладачі і студенти кафедри психології, педагогіки і філософії Кременчуцького національного університету організували освітній Психологічний хаб для кременчуцьких старшокласників. Школярі не лише познайомилися з університетом, а й відвідали тематичні тренінги та дізналися про ефективні психологічні практики, які зокрема допомагають стабілізувати психологічний стан, опанувати тривожність, налагодити комунікацію тощо.
Захід відвідало більше 150 учнів із восьми міських шкіл: №№ 4,5,6, 10,11,17,25,30.
Ініціатор заходу – завідувачка кафедри психології, педагогіки і філософії (ППФ) КрНУ доцент Ольга Літвінова так сформулювала мету цієї зустрічі:
– 23 квітня традиційно святкують Всеукраїнський день психолога! Сьогодні психологи України допомагають людям проживати ці складні часи, долаючи тривоги, стан невизначеності та шукаючи нові сенси життя. Сьогодні психологічні знання потрібні усім, цей психологічний "бронежилет" допоможе зберегти психічне здоров’я і мати сили рухатися далі. Я дуже радію тому, що нам вдалося долучити старшокласників нашого міста до цього заходу, долучити їх до розуміння того, що таке взагалі психологія, що таке психічне здоров’я, тому що сьогодні кожному з нас потрібні психологічні компетентності. Адже проживаючи цю колективну психологічну травму, яку проживає зараз наша країна, кожному з нас потрібна сила, потрібна віра для того, щоб після нашої перемоги вийти із війни зі збереженим психічним здоров’ям!
Захід розпочався у найбільшій університетській аудиторії Вернадського. Гостей привітали проректор із науково-педагогічної та методичної роботи професор Віктор Костін і декан факультету права, гуманітарних і соціальних наук професор Тамара Поясок. Завідувачка кафедри ППФ Ольга Літвінова розповіла про діяльність кафедри і освітню програму «Психологія». Фахівець приймальної комісії КрНУ Діана Ракітіна детально пояснила майбутнім абітурієнтам правила вступу у 2024 році.
Професор Віктор Костін
Професор Тамара Поясок
Після вітальних промов та знайомства з університетом і освітньою програмою "Психологія", для старшокласників організували вісім тренінгів з різної психологічної тематики – розвиток навичок міжособистісного спілкування, розвиток емоційного інтелекту, професійної спрямованості, психологічної культури, та розуміння ролі психолога у сучасному світі. Вісім шкільних команд потрапили кожна на свій тренінг. Теми тренінгів:
– «Місце спокою та натхнення»;
– «Психологія – наука про життя»;
– «Міжособистісна сумісність: чому з одними людьми нам так легко, а з іншими – ні?»;
– «Світ емоцій – як зрозуміти та конструктивно прожити?» (2 локації);
– «Взаємодія з людьми з особливими потребами у кризових умовах та у повоєнний час»;
– «Твій професійний вибір»;
– «Мій зірковий час».
Фрагменти тренінгу «Взаємодія з людьми з особливими потребами…»
Тренерами виступили здобувачі освітньої програми "Психологія" першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів і освітньої програми "Освітні педагогічні науки" другого (магістерського) рівня. А також випускники ОП Психологія, які наразі вже є фахівцями-практиками і працюють шкільними психологами. Активно долучилися до роботи студенти-заочники.
За кожною локацією були закріплені волонтери – студенти першого курсу спеціальності "Психологія". Вони вже активно беруть участь у заходах кафедри ППФ і мають великий потенціал для майбутньої діяльності психолога. Варто окремо відзначити, що до роботи університетського Психологічного хабу долучилося дуже багато студентів та випускників (на фото).
На жаль, ця зустріч була розірвана двома повітряними тривогами, її учасникам довелося спускатися в укриття другого навчального корпусу. Та попри це усі тренерські команди спільно з волонтерами у повному обсязі провели тематичні тренінги для школярів.
Після їх завершення старшокласники повернулися до аудиторії Вернадського, аби розповісти про свої враження від тренінгів та залишити свої побажання кафедрі ППФ і університету на заздалегідь встановленому дереві побажань (на фото). Судячи з того, як емоційно та щиро говорили школярі, психологічні тренінги виявились дійсно цікавими для них. А ще школярі дуже хвалили своїх тренерів-студентів за цікаві доповіді та щире, невимушене спілкування. Тож маємо сподівання, що гості Психологічного хабу отримали корисні знання, які стануть їм у пригоді у подальшому житті, зокрема у житті під час війни.
Журналісти Кременчуцької комунальної телерадіокомпанії підготували телесюжет про роботу університетського Психологічного хабу. Він вийшов у випуску «Кременчуцьких новин»: