У КрНУ проходить ХХХІ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства»
25.04.24
24-25 квітня у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського проходить ХХХІ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства». До заходу долучилися науковці з 19 країн світу: Великої Британії, США, Канади, Австрії, Словакії, Грузії, Китаю, Німеччини, Латвії, Сербії, Литви, Ірландії, Естонії, Португалії, Нідерландів, Туреччини, Польщі, Чехії, Казахстану.
Для участі у конференції заявлено 228 наукових доповідей. Крім представників 19-ти вищезазначених країн, до заходу долучилися 76 учасників із 21 закладу вищої освіти України, а також дійсні члени Полтавської обласної Малої академії наук України та фахівці Кременчуцького медичного коледжу.
Робота конференції розпочалася 24 квітня урочистим пленарним засіданням, яке проходило в очному форматі. До заходу долучились студенти-учасники конференції та викладачі. Відкрила засідання голова Організаційного комітету конференції професор Ірина Солошич. Вона представила учасників заходу та зазначила, що головна мета конференції – це залучення студентів до наукової діяльності та обмін досвідом між молодими вченими, які представляють різні наукові школи:
– У сучасних реаліях, яким притаманний динамічний розвиток суспільства і науки, робота молодого фахівця набуває науково-дослідницького спрямування, це необхідно, щоб не відстати від стрімкого розвитку технологій. Відповідно, зростає потреба у підготовці студентів, які володіють дослідницькими навичками, студентів, здатних до професійного розвитку протягом усього життя. З огляду на ці вимоги часу, у Кременчуцькому національному університеті особлива увага приділяється роботі із залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької діяльності, стимулюванню її творчої діяльності, та ознайомленню молоді з результатами найновіших досліджень та інноваційними тенденціями, – зазначила професор Солошич.
З вітальною промовою до учасників конференції звернувся перший проректор КрНУ професор Володимир Никифоров. Він зазначив, що в університеті надзвичайно багато уваги приділяється саме роботі зі студентами, і конференція «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства» – це один із найуспішніших таких проектів, адже участь у ній щороку беруть найкращі студенти університету. Володимир Никифоров підкреслив, що попри війну та обмеження, пов’язані з воєнним станом, у Кременчуцькому національному університеті активно ведеться наукова робота.
Учасників конференції також привітала колега з університету Educons (Сербія), координатор програми Erasmus пані Йоганна Кіссін/Jovana Kisin (відеозвернення). Вона передала щирі вітання від ректора університету Едуконс пана Олександра Андреджевича. А також представила новий міжнародний дослідницький екологічний проект, який наразі координує університет Educons. Проект стосується проблеми забруднення грунту мікропластиком, наразі це відбувається практично у всіх країнах світу. Пані Йоганна підкреслила важливість конференції «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства», яка наразі триває у Кременчуцькому національному університеті, для молодих вчених та їх подальшого розвитку.
Зі словами вітання та побажання успіхів у дослідницькій роботі до учасників конференції звернулись китайські студентки Янь Біцзяо і Ху Мен та їх викладач Ірина Бунецька (університет Ланчьжоу).
Керівник науковою діяльністю студентів, аспірантів та молодих вчених, професор Ірина Солошич представила учасникам пленарного засідання доповідь на тему «Наукові досягнення студентів, аспірантів та молодих учених КрНУ». Вона підкреслила, що протягом навчального року молоді науковці Кременчуцького національного університету узяли участь у 83 наукових та науково-практичних конференціях. Студенти університету спільно з науковцями за цей період підготували та опублікували 398 наукових статей і тез доповідей, і 78 з них – самостійно.
Далі студенти-учасники конференції представили свої доповіді. Зокрема пролунала пленарна доповідь на тему «Стартап проект «Безбар’єрне місто» студента спеціальності «Туризм» Яна Прояєва (на фото), науковий керівник – д.е.н., професор кафедри бізнес адміністрування, маркетингу і туризму Вікторія Дружиніна.
Також студент Віктор Зуєв (на фото, спеціальність «Економіка») представив пленарну доповідь «Фінансування креативних індустрій та залучення інвестицій до українських стартапів під час війни» (науковий керівник – д.е.н., професор кафедри економіки Ольга Маслак). Віктор Зуєв – активний учасник конференції, минулого року він презентував роботу «Цифрові платформи як мейнстрім сучасної інноваційної економіки».
Учасники пленарного засідання відзначили актуальність тем, обраних студентами, та креативний підхід до вирішення поставлених задач.
Після завершення пленарного засідання розпочалася робота у секціях, вона триватиме 24-25 квітня. Цього року секцій 14. Звіт про їх роботу буде опублікований пізніше.
На конференцію завітали члени Малої академії наук України, юні науковці з ліцею №4