Україна разом з усім світом відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років
Пам’ятаємо, що офіційно німецьке військове командування підписало капітуляцію у Реймсі на території Франції 7 травня 1945 року о 02:41 за середньоєвропейським часом. Акт про капітуляцію набув чинності 8 травня 1945 року о 23:01 (за середньоєвропейським часом). Цього дня, 8 травня 1945 року, уряди США, Сполученого Королівства (Велика Британія) та Франції офіційно оголосили про підписання капітуляції Німеччиною.
Друга світова війна ознаменувалася фашизмом, тиранією, Голокостом та іншими тяжкими та жахливими злочинами, вчиненими нацистами проти людства. Цією війною була охоплена більша половина земної кулі − вона точилася одразу на кількох континентах: у Європі, Азії та Африці. У Другій світовій війні взяла участь 61 держава світу, а це − 80 % людства. Війна охопила 2/3 існуючих тоді держав, які поділилися на два ворогуючі табори.
До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдатів. Загальні втрати військових та цивільного населення під час війни за різними даними становлять від 50 до, як найчастіше озвучують 75 млн осіб. З них приблизно від 8 до 10 млн українців − це майже чверть усього тогочасного населення нашої країни. Українці, не маючи своєї держави, були змушені воювати за інтереси держав, у складі яких перебували наші етнічні землі. Наша земля перетворилася на поле битв небувалого раніше масштабу. І саме українці, які поповнили лави радянських збройних сил та флоту, першими сприйняли удари.
Серед істориків досі немає одностайної думки щодо кількості полеглих українців у цій війні. Беззаперечним є той факт, що проти нацистів воювали мільйони людей, практично кожна українська родина береже пам’ять про пережите на війні.
8 травня ми вшановуємо подвиг українського народу, його вагомий внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни. Також у цей травневий день ми утверджуємо спадкоємність традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників нашої Вітчизни, консолідуємося навколо ідеї захисту України.
Ми пам’ятаємо і вшановуємо всіх загиблих у тій жахливій війні. Адже без гідного і щирого вшанування пам’яті полеглих є неможливим процес повноцінного осмислення своєї ідентичності, пошуку свого місця в історії та поступ до цивілізованого світу.