Головна>Новини
КрНУ
























Новини

У КрНУ розпочав роботу Міжнародний конкурс студентських наукових робіт-2024
05.06.24

Другий рік поспіль захід проходить під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Наразі це єдиний в країні конкурс студентських наукових робіт, який здобув підтримку ЮНЕСКО.

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт-2024 проходить на базі Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського (КрНУ) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Кременчуцький національний університет – засновник конкурсу, співорганізаторами виступають потужні іноземні заклади вищої освіти – Абертейський університет (Шотландія), університет Матея Бела (Словаччина), університет Едуконс (Сербія), Інститут нових технологій та бізнесу (Чехія), Люблінська політехніка (Польща), Вроцлавський економічний університет (Польща) тощо.

Щороку до конкурсу долучається все більше країн-учасниць, захід набуває все більшої ваги у професійному середовищі. У 2024-му участь у конкурсі узяли представники 30 країн: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Естонія, Ізраїль, Індія, Іспанія, Італія, Ірландія, Казахстан, Китай, Латвія, Литва, Молдова, Нігерія, Німеччина, Норвегія, Польща, Сербія, Словаччина, Словенія, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Україна, Франція, Чехія, Швейцарія.

На конкурс представлено 514 наукових робіт. Їх авторами стали 889 студентів із 137 закладів вищої освіти.

Робота конкурсу розпочалася пленарним засіданням 5-го червня. Воно проходило у DC-офісі КрНУ. Відкрила засідання заступник голови організаційного комітету конкурсу, керівник науковою діяльністю студентів, аспірантів та молодих вчених КрНУ, професор Ірина Солошич.

Вона привітала учасників заходу та відзначила, що Кременчуцький національний університет заслужено вважається одним із найавторитетніших вищих навчальних закладів країни, в якому приділяється велика увага роботі з обдарованою молоддю, і це дає закономірні результати.

Ірина Солошич зауважила, що 23 молодих науковця університету отримали премію Президента України для молодих вчених, 12 – стипендію Кабінету міністрів України, 7 – премію Верховної ради України. Вона зауважила, що в університеті щороку проводиться понад 15 міжнародних та всеукраїнських заходів для студентів, аспірантів та молодих вчених.

Професор Солошич підкреслила, що Міжнародний конкурс студентських наукових робіт – надзвичайно важливий етап роботи зі студентами, він стимулює інноваційну діяльність здобувачів освіти, сприяє розширенню міжнародних зв’язків та інтеграції України у світовий освітньо-науковий простір.

Учасників пленарного засідання привітав ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк. Він підкреслив важливість залучення студентів та учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності, та зазначив, що в університеті цьому напряму приділяють значну увагу –викладачі КрНУ працюють не лише зі студентами, а й з кременчуцькими старшокласниками – готують їх до участі у всеукраїнському конкурсі учнівських наукових робіт Малої академії наук України.

Михайло Загірняк побажав учасникам конкурсу плідної співпраці та високих результатів, і висловив подяку усім науковцям університету, які беруть участь у підготовці та проведенні конкурсу в якості наукових керівників, членів журі, голів та секретарів секцій. Ректор підкреслив, що виконано величезний обсяг підготовчих робіт, і висловив сподівання, що зрештою МОН України змінить свою позицію щодо подібних конкурсів і визнає їх важливість в освітньому процесі.

Вітальну промову для учасників конкурсу також підготували іноземні партнери – студенти Ланчжоуського університету (Китай) Янь Біцзяо та Ху Мен, і їх викладач Ірина Бунецька.

На завершення керівник науковою діяльністю студентів, аспірантів та молодих учених професор Солошич представила пленарну доповідь на тему «Інноваційні досягнення молодих науковців КрНУ».

Після пленарного засідання розпочалася робота в секціях. Цього року секції працюють за 10 спеціальностями:

– Економіка;

– Менеджмент;

– Екологія;

– Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;

– Автомобільний транспорт;

– Транспортні технології;

– Професійна освіта;

– Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;

– Філологія;

– Цивільна безпека.

Робота в секціях триватиме 5-7 червня.









КрНУ