Головна>Новини
КрНУ























Новини

Студенти і викладачі КрНУ зібрали для морських піхотинців ліки і воду, а для дронщиків – телефони
28.06.24

На закупівлю бутильованої води зібрано 14 600 гривень, а на придбання ліків студенти кафедри автоматизації та інформаційних систем (АІС) КрНУ зібрали 22 500 гривень. І ще 11 000 на ремонт автомобіля військових.

У Кременчуцькому національному університеті в цілодобовому режимі триває збір гуманітарних вантажів для українських бійців, які боронять нашу країну від російських окупантів. Незмінний координатор цього процесу – старший викладач кафедри фундаментальних та галузевих юридичних наук (ФГЮН) КрНУ Людмила Даценко. Викладачі та студенти збирають необхідні речі та кошти, а благодійний фонд «Салівчанка» доправляє їх бійцям. Університет співпрацює з «Салівчанкою» з початку війни. Саме волонтери «Салівчанки» озвучують нагальні потреби бійців.

Нещодавно бійці *** бригади морської піхоти звернулися з проханням допомогти з питною водою. Фахівці університету одразу узялися до роботи. Людмила Даценко розповідає:

– Воду збирали швидко, щоб скоріше відвезти нашим хлопцям. Загалом назбирали 14 600 гривень. З них 11 600 – це гроші, зібрані кафедрою автоматизації та інформаційних систем, там дуже активно, як завжди, долучилися Ірина Григорівна Оксанич та Анатолій Петрович, вони принесли значні суми, також велику суму приніс Ігор Шевченко. 1500 передала кафедра перекладу, принесли гроші кафедри ФГЮН і ГНКМ, і не лише викладачі, студенти-правники самостійно купили воду! Бухгалтерія теж передала воду, багато упаковок води принесли Сергій Анатолійович Сергієнко та Артем Артеменко, а також Сергій Володимирович Саньков. Придбали упаковки води кафедри САУЕ, ІВМ та КІЕ. Дуже дружно збирали воду, я щиро вдячна усім, хто до цього долучився!

Волонтери БФ «Салівчанка» вже доправили питну воду військовим на фронт.

Також по допомогу до волонтерів звернулися бійці медичної роти. Вони надали перелік ліків, яких наразі не вистачає, а вони конче потрібні – переважно, це знеболювальні препарати. Ліки треба було закупити та доправити на передову терміново. Студенти кафедри автоматизації та інформаційних систем дуже швидко зібрали 22 500 гривень. Людмила Даценко розповідає:

– Для мене було потрясінням, коли студенти почали приходити і приносити гроші, чималі суми. Мене це дуже схвилювало! Був хлопчик, який приніс 500 гривень, я йому все розповіла, пояснила, куди підуть ці гроші, для кого вони, і він раптом каже: будь-ласка, почекайте, я ще принесу! І згодом приніс ще півтори тисячі! Я хочу назвати прізвища студентів кафедри АІС, які збирали кошти на ліки: Артеменко Дмитро – 4000 гривень, Ященко Єгор – 3000 гривень, Захаров Ігор – 2000, Бакай Гліб – 1000, Панченко Андрій – 2000, Тятков Даніел – 2000, Рудюк Микита – 1000, Матушкіна Дар’я – 1600, Грінченко Павло – 1500, Богдан Прєснов – 2000, Гусіна Орина – 1000, Шрубенко Вадим – 1000, Кондратюк Марія – 500. Я дуже вдячна цим хлопцям і дівчатам за їх щире бажання допомогти нашим захисникам!

Медрота вже отримала препарати, яких потребувала.

Минулого тижня студенти кафедри АІС оперативно зібрали 11 000 гривень на ремонт автомобіля військових. Людмила Даценко поіменно перелічила цих студентів: Ілюхін Євген – 4000 гривень, Ляшенко Денис – 3000, Копаєвич Олександр – 2500, Чорний Ярослав – 1500. За зібрані кошти вже придбали необхідні для ремонту витратні матеріали. Бійці щиро дякують за оперативну допомогу – адже автомобілі на фронті ремонтувати треба щодня і швидко, бо вони майже щодня потрапляють під обстріли.

Також вже кілька місяців в університеті триває збір вживаних мобільних телефонів для дронщиків – народних умільців, які самотужки виготовляють FPV-дрони. Деталі та зарядні пристрої телефонів потрібні для створення таких саморобних дронів. Телефони на пункт збору гуманітарної допомоги студенти і викладачі приносять повні пакети. Волонтерська робота триває.

Майстри-дронщики вже отримали зібрані волонтерами мобільні телефони. Вони надіслали коротеньке відео, в якому подякували університетським волонтерам, та зазначили, що зібраного матеріалу вистачить мінімум на три тижні інтенсивної роботи. Слава Україні! Ми переможемо!




КрНУ