Головна>Новини
КрНУ























Новини

Доцент Андрій Гладир представляв КрНУ на другій міжнародній Twinning конференції у Варшаві
12.07.24

Директор Центру міжнародної діяльності (ЦМД) КрНУ доцент Андрій Гладир спільно з керівником групи аерокосмічних досліджень доктором Альдо Рона (Dr Aldo Rona CEngMRAeS SFHEA) представив на конференції доповідь про результати партнерського співробітництва Кременчуцького національного університету та університету Лестера (Велика Британія) в межах проекту UK-Ukraine Twinning Initiative.

Тема другої міжнародної Twinning конференції – «Роль університетів у повоєнній відбудові України». Захід присвячений висвітленню ролі і місця університетіву відбудові України. Конференція відбулася 4-5 липня на базі міжнародного університету «Академія Фінансів та Бізнесу Вістули» у Варшаві. До неї долучилися представники 40 українських закладів вищої освіти, які співпрацюють з британськими університетами в проекті Twinning.

Організатори обрали місцем проведення конференції нейтральну Польщу задля того, щоб участь у заході могли узяти не лише представники закладів вищої освіти України, а і їх партнери з Великої Британії.

Організатор заходу – британська консалтингова компанія Кормак Консалтенсі Груп/Cormack Consultancy Group (CCG). Саме вона ініціювала створення міжнародного проекту UK-Ukraine Twinning Initiative. Його мета – організація ефективної партнерської співпраці українських та британських університетів під час війни, розв’язаної Росією проти України, та у довгостроковій перспективі. Проект діє два роки.

Команда CCG

Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського в рамках UK-Ukraine Twinning Initiative співпрацює з університетом Лестера (Велика Британія). Партнерство між університетами передбачає співпрацю у сферах освіти та досліджень протягом п’ятирічного періоду в рамках міжнародної програми Twinning Scheme UUK, яка координується CormackConsultancyGroup та Фондом Президента України з питань освіти, науки і спорту за підтримки Universities UK International. 4-5 липня учасники проекту Twinning зібралися у Варшаві, щоб підвести підсумки двох років співпраці, проаналізувати проблеми, які виникли, та спланувати свої подальші дії.


Чарльз Кормак

Делегатів конференції привітав фундатор Cormack Consultancy Group Чарльз Кормак. Він доповів про результати співпраці українських та британських університетів. Пан Кормак зауважив, що завдяки спільним зусиллям українських та британських представників закладів вищої освіти за цей час вдалось досягти значних результатів: встановити понад 100 українсько-британських партнерств, підписати більше 80 довгострокових угод про співпрацю, надати фінансування 33 українським університетам для реалізації українсько-британських наукових проектів, залучити більше 12000 українських студентів до безкоштовного вивчення англійською мови, сприяти наданню університетам понад 30 тонн матеріально-технічної допомоги, заснувати 10 нових програм подвійних дипломів та підтримати інші види діяльності.


Чарльз Кормак, Михайло Вінницький

Також перед учасниками конференції Twinning виступив з доповіддю заступник міністра освіти і науки України Михайло Вінницький. Він поінформував британських колег про стан української вищої освіти наразі, в умовах війни, розв’язаної Росією проти України. Заступник міністра доповів, скільки українських університетів зруйновано російськими окупантами, скільки українських студентів змушені були виїхати за межі країни, які проблеми виникли в освітянській галузі через відсутність світла та постійну небезпеку обстрілів. А також про те, які заходи міністерство планує здійснити заради підтримки університетів та збереження інституту вищої освіти в Україні.


Михайло Вінницький

Другий день конференції був присвячений доповідям учасників проекту Twinning. Попри значну кількість учасників, право доповісти про результати своєї діяльності отримали лише шість найуспішніших українських університетів-лідерів. Кременчуцький національний університет увійшов до цього переліку.

Директор Центру міжнародної діяльності (ЦМД) КрНУ доцент Андрій Гладир спільно з керівником групи аерокосмічних досліджень доктором Альдо Рона/Dr Aldo Rona CEngMRAeS SFHEA (університет Лестера) представив на конференції доповідь про результати партнерського співробітництва Кременчуцького національного університету та університету Лестера (Велика Британія) в межах проекту UK-Ukraine Twinning Initiative. Доповідь викликала значний інтерес аудиторії. Адже за два роки університетам-партнерам вдалося налагодити регулярний академічний обмін студентів, організувати роботу курсів англійської мови, реалізувати кілька спільних дослідницьких проектів та здобути гранти для виконання ще кількох значних наукових проектів. Також вдалося вирішити досить складну проблему розмитнення гуманітарних вантажів, і в червні поточного року Кременчуцький національний університет отримав великий гуманітарний вантаж від університету Лестера.


Також, перебуваючи на конференції, директор ЦМД КрНУ Андрій Гладир та доктор Альдо Рона напрацювали і узгодили план дій обох університетів на найближчі півроку. Головний наголос зроблено на роботах, пов’язаних з енергоефективністю – ця тема наразі надзвичайно актуальна для України. Заплановано проведення кількох енергетичних україно-британських круглих столів у вересні 2024-го. Також мають відбутися кілька заходів, мета яких – сформувати міжнародний консорціум для подання заявки для участі у програмі Horizon. І український, і британський університет налаштовані докласти максимум зусиль для виконання дослідницьких робіт в галузі енергетики.


Колм Макгіверн, Британська Рада, директор Українського відділення/Colm McGivern, British Council, Director Ukraine; Андрій Гладир, доцент, директор ЦМД КрНУ


Директор ЦМД КрНУ Андрій Гладир, д-р Альдо Рона (університет Лестера), директор CCG Азіз Боусcофіане/Aziz Boussofiane




КрНУ