19 вересня в університеті відбувся інформаційно-просвітницький захід для неповнолітніх здобувачів освіти «Безпека та психологічний захист неповнолітніх студентів в умовах сьогодення»
20.09.24
Захід проводили Тамара Плаксій – начальниця відділу виховної та культурно-масової роботи, доц., к.і.н., заступниця голови Комісії із запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в університеті та Ольга Літвінова – доц., к. психол. н., завідувачка кафедри психології, педагогіки та філософії, членкиня Комісії із запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в університеті.
Разом з кураторами академічних груп захід, який проходив у чи не найбільшій в університеті аудиторії імені В. І. Вернадського, відвідали неповнолітні студенти усіх спеціальностей. Тамара Плаксій звернулася до неповнолітніх студентів зі словами про те, що в умовах воєнного стану в Україні значно зросла загроза життю та здоров`ю дітей, а також ризик вчинення різних форм жорстокого поводження з ними, адміністративних чи кримінальних правопорушень щодо них.У своєму виступі вона зупинилася на питаннях, що є актуальними для безпеки дітей та молоді, а саме: щодо виявлення та реагування на випадки жорстокого поводження з дітьми в умовах воєнного часу (будь-яких форм фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства); щодо ситуацій, які несуть небезпеку (потрапляння в рабство, торгівля дітьми, примусова праця тощо); щодо запобігання та протидії булінгу (цькування); щодо компетентностей безпечної поведінки у цифровому середовищі та загроз і ризиків для здоров’я, розвитку і благополуччя дітей, які потенційно має комунікація у віртуальному просторі. Вона застерегла студентів бути уважними, обережними у поводженні із незнайомими предметами, які можуть зустріти на своєму шляху та алгоритмом дій у разі такої ситуації.
Тамара Плаксій також запросила студентів відкрити на сайті університету Правила поведінки здобувача освіти університету і ознайомитися з ними, аби їх знати і дотримуватися, підтримувати чистоту і порядок, дбайливо ставитися до майна. Вона звернула увагу студентів на телефони довіри та телефони «гарячої лінії», які можна знайти також на сайті університету у разі потреби.
Ольга Літвінова у своєму виступі наголосила на важливості турботи про своє не тільки фізичне, а й психологічне здоров’я;ознайомила неповнолітніх студентів із заходами психологічного спрямування, які проводяться в нашому університеті для дітей та молоді, для родин внутрішньопереміщених осіб, що постраждали від російської окупації; запросила у разі потреби звертатися по допомогу.
Свідченням того, що інформація, яку отримали неповнолітні студенти, стала для них цікавою і корисною, були аплодисменти, якими вони нагородили спікерок заходу.