Кафедра психології, педагогіки та філософії провела в університеті просвітницьку акцію до Всесвітнього дня психічного здоров’я
11.10.24
Здобувачі кафедри психології, педагогіки та філософії (ППФ) КрНУ спільно з викладачами кафедри організували та провели просвітницьку акцію, мета якої – привернути увагу всіх учасників освітнього процесу до того, наскільки важливо вчасно піклуватися про свій психічний стан. Учасниками акції стали студенти та викладачі університету. Захід пройшов у холі першого навчального корпусу.
Всесвітній день психічного здоров’я започатковано Всесвітньою федерацією психічного здоров`я, відзначається він 10 жовтня. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала дані, згідно з якими кожен четвертий мешканець планети в той чи інший період свого життя має проблеми з психічним здоров’ям.
Дослідження, проведене кафедрою психології, педагогіки та філософії Кременчуцького національного університету щодо обізнаності студентів закладу з проблемою психічного здоров`я показало, що більшість з них має проблеми з розумінням власних емоцій та потребує навичок емоційної регуляції. Саме тому під час просвітницької акції, яка відбулася 10 жовтня, організатори запропонували здобувачам освіти спробувати визначити свій стан та ознайомитися з основними емоціями, а також долучитися до пошуку шляхів покращення свого психоемоційного стану.
Спеціально для заходу здобувачі освітньої програми "Психологія" розробили просвітницькі буклети, знайомство з якими допоможе зрозуміти, що таке психічне здоров`я, та як помітити, що його стан погіршився і є нагальна потреба звернутися до фахівців. Кожен учасник акції міг отримати такий інформаційний буклет. Кафедра ППФ завжди готова надати фахову психологічну підтримку тим, хто цього потребує.
Психічне здоров’я є невід’ємною частиною і найважливішим компонентом здоров’я. У статуті ВООЗ зазначається: "Здоров’я є станом повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутності хвороб і фізичних дефектів".
Психічне здоров’я – це стан благоденства, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити особистий внесок у розвиток суспільства. У цьому позитивному сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя людини і ефективного функціонування людської спільноти.
Ініціатор просвітницької акції – завідувачка кафедри ППФ доцент Ольга Літвінова зазначила:
– У Всесвітній день психічного здоров’я бажаємо усім пам`ятати про турботу та піклування про себе навіть у найскладніших життєвих ситуаціях. Шукати радість сьогодні - це обирати життя! Це мати сили рухатись вперед і робити добре свою справу! Це зберегти себе, свої сили і бути корисним нашій Україні! Це бути підтримкою для себе та для інших!