Головна>Новини
КрНУ























Новини

Науковці КрНУ взяли участь у міжнародному просвітницькому заході «Україна у 2025: вплив війни, яка триває» (Франція)
12.03.25

Ініціатор заходу – мерія міста Клермон-Ферран (Франція). Завідувач кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Кременчуцького національного університету, доктор історичних наук, професор Володимир Маслак представив французьким колегам доповідь «Вчений в умовах війни».

Зустріч відбулася 7-го березня, команда Кременчуцького національного університету долучилася до неї в онлайн форматі. Модерацію заходу здійснював заступник мера Клермон-Ферран з міжнародних та європейських питань Жером Ослендер. Учасниками заходу стали французькі та українські науковці, студенти, діячі культури, журналісти.

Клермон-Ферран – місто-побратим Кременчука. Угода про побратимство і дружбу двох міст була підписана у жовтні 2023 року, під час візиту офіційної делегації Кременчука до Клермон-Ферран. Кременчуцький національний університет також має угоду про співробітництво з університетом Клермон-Оверні/Clermont Auvergne University (UCA), розташованим у Клермон-Ферран. Це один із найпотужніших університетів Франції.

Наразі французькі партнери запросили науковців КрНУ долучитися до просвітницького заходу «Україна у 2025: вплив війни, яка триває». Захід передбачав проведення кількох тематичних круглих столів. Команду Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського представляли: ректор університету професор Михайло Загірняк, директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир, завідувач кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва професор Володимир Маслак.

Андрій Гладир, Михайло Загірняк, Володимир Маслак

На засіданні круглого столу «Україна, війна та суспільство» Володимир Маслак представив доповідь «Вчений в умовах війни». Він розповів, як відреагувало на російську агресію українське суспільство, і зокрема мешканці Кременчука та безпосередньо колектив Кременчуцького національного університету. Професор Маслак зазначив, що «українці об’єднали зусилля, розгорнувши багатовекторну допомогу ЗСУ, недаремно їх порівнюють з бджолиним роєм, де кожен знає свою роботу». Доповідаючи про здобутки науковців КрНУ під час війни, він наголосив:

«Вчені університету і в умовах війни продовжили свою роботу! Нам є чим пишатися: згідно Указу Президента України №780/2024, за поданням Комітету з Національної премії України імені Бориса Патона, премія присуджена науковцям Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за роботу «Створення модельного ряду спеціалізованих броньованих машин» ( Володимир Драгобецький, Олександр Шаповал, Ірина Труніна); спільно з британськими колегами розробляється робот для розмінувань територій (колектив під керівництвом ректора Михайла Загірняка); розроблено систему екологічного моніторингу навколишнього природного середовища (Володимиром Бахарєвим та Андрієм Перекрест)».

Учасники заходу також дізналися про волонтерську роботу студентів та викладачів КрНУ, про діяльність психологів університету, які з початку війни надають професійну допомогу внутрішньо переміщеним громадянам, біженцям з окупованих територій України, їхнім дітям, а також усім, хто внаслідок воєнних дій отримав психологічні травми. Пролунала інформація про облаштування університетських укриттів та особливості освітнього процесу в умовах постійних повітряних тривог тощо.

Повну версію презентації можна переглянути тут.



КрНУ