Головна>Новини
КрНУ























Новини

В університеті відкрилась чудова весняна виставка!
25.03.25

21-го березня, до Всесвітнього дня поезії, у читальній залі університетської бібліотеки відкрилась персональна фотовиставка студентки 2-го курсу, майбутнього дизайнера Аліни Войтенко. Завітайте! Ви побачите портрети найгарніших весняних квітів. Тут квітнуть проліски, сакури, кульбабки і троянди, дзижчать бджілки і крапельки роси сяють на сонці.

Фотовиставка має тематичну назву «Поезія об’єктиву». В експозиції представлені фотографії найрізноманітніших весняних квітів. Вони створені у різні періоди, та їх об’єднує спільна тема – краса і радість весни. Найдивовижніше, що ці якісні фото, усіх цих бджілок і крапельки роси, Аліна сфотографувала не професійною фототехнікою, а телефоном.

Щодо тематики фотовиставки, авторка зауважила:

Мені здається, поезія і фото пов’язані між собою, бо це мистецтво. Завдяки поезії і фотографії ми можемо висловити свої емоції, розповісти про почуття. Іноді одне фото може сказати більше, ніж сто гучних слів…

Ідея організації поетичної весняної фотовиставки належить куратору Аліни – доктору Ph.D з мистецтвознавства Віктору Осадчому (кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва). Він запропонував студентам долучитися до організації заходу. Аліна відгукнулася першою, і надала портфоліо зі своїми фотороботами. Завдяки їхній якості та кількості вдалося організувати персональну виставку Аліни.

Віктор Осадчий, Аліна Войтенко

Це перша особиста виставка Аліни, з чим я її щиро вітаю. Попри свою скромність, Аліна вже з першого курсу проявляє творчу активність, вона навчається відмінно, має інтерес до фотографії, на даному етапі життя знайшла себе саме у мистецтві фотографії. Восени у Аліни був спільний зі студентами чудовий фотопроект «Замріяні світи», тоді вона представила чорно-білі фотографії архітектурних об’єктів. І ось зараз маємо персональну виставку. Тут кольорові фотографії, коли ми з Аліною обговорювали цей проект, вона зауважила, що після сумної, чорно-сірої зими, на тлі важких емоцій, які люди відчувають через війну, добре було б запропонувати глядачу саме кольорові фото. Тобто це була її ідея. Ми також дійшли згоди, що це мають бути фотографії квітів, весняних квітів. Не варто також забувати про фінансовий бік мистецтва – незважаючи на скрутний час, Аліна власним коштом роздрукувала усі фотографії. Підсумовуючи, хочу сказати, що такі студенти як Аліна прикрашають буденність, і на них варто рівнятися, – каже Віктор Осадчий.

Аліна також трохи розповіла про себе та пояснила, чому її зацікавило мистецтво фотографії:

Я закінчила 30-й ліцей у нашому місті, вступила на дизайн, бо ще з дитинства мені подобалась творчість, я весь час робила якісь поробки, малювала картини, спершу ходила у гурток малювання, потім закінчила художню школу, клас Тетяни Родіної. Там навчалася чотири роки, закінчила з відзнакою, потім навчалася у школі ще два роки, щоб поліпшити свої навички, необхідні для вступу до вищого навчального закладу. Фотографією я зацікавилась, бо було бажання зберегти свої спогади – коли побачиш щось дуже гарне, хочеться не лише подивитися, а ще й запам’ятати цей момент, ті відчуття, які його супроводжували, і фотографія допомагає це зробити.

На відкриття виставки прийшли однокурсниці Аліни

Співробітники кафедри екології та біотехнологій стали першими відвідувачами виставки і попросили оприлюднити їхній вітальний допис

Спільне фото на пам’ять

Завітайте!



КрНУ