Головна>Новини
КрНУ























Новини

Міжнародний тренінг у Грузії
24.01.14
З 8 по 14 січня 2014 року у Грузії Міжнародний центр інтеграції та розвитку проводив тренінг з теми «Спільне споживання». Ця подія була організована в рамках програми «Молодь в дії», за допомогою якої Європейська Комісія прагне до пропаганди міжкультурного діалогу, толерантності й солідарності за межами Європейського Союзу. Вона ставить своєю метою руйнування стереотипів і забобонів, створення суспільства, заснованого на взаєморозумінні й повазі, що сприятиме розвитку громадянського суспільства й посиленню демократичних процесів у країнах Східної Європи й Кавказу.

Протягом тижня молодь з України, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Чехії, Франції, Італії й Іспанії слухала лекції те, як можна обмінюватися речами, знаннями та послугами. Пропагандою європейських цінностей та організацією участі молоді Кременчука у подібних подіях активно займається громадське об`єднання кременчуцький інформаційно-просвітницький центр "Європейський Клуб". Саме завдяки його роботі представляти наш університет за кордоном отримали змогу Ірина Ануріна, спеціаліст відділу міжнародних зв’язків та зв’язків із громадськістю, Андрій Волинець, студент 4-го курсу ФПГіСН, і Тетяна Хребтова, студентка 2-го курсу ІЕЕСУ.

Спільне споживання – це економічна модель, заснована на спільному використанні товарів і послуг, обміні замість покупки й оренди замість володіння. Ця модель заснована на ідеї, що деяким людям зручніше платити за тимчасовий доступ до продукту, ніж володіти цим продуктом.

Концепція спільного використання виникла не на порожньому місці і має свою історію. Її прикладами є і бібліотеки, і так звані «блошині ринки», прокати автомобілів і спортивного спорядження і т.д. Особливістю сьогоднішнього витка еволюції «індустрії прокату» є те, що все частіше контакт відбувається не між споживачем і якою-небудь організацією, а між приватними особами. Мережа Інтернет тільки прискорила цей процес і значно спростила обмін.

Якщо ви приїхали в незнайоме місто, вам необов’язково зупинятися у готелі, звертатися у прокатну компанію в пошуках локального засобу пересування, користуватися послугами екскурсійного бюро. У сучасної людини є доступніша альтернатива. У багатьох містах США і Європи вже є люди, готові здати вам власні квартири, позичити свій автомобіль чи велосипед та познайомити з містом. У свою чергу, доки ваше власне майно простоює вдома, ви можете трохи підзаробити, запропонувавши його в користування тим, хто цього потребує.

Таким чином, у світі немає безкоштовних речей, але є речі, які можна отримати без грошей, просто запропонувавши щось для обміну.

ВІДДІЛ МІЖНАРОДНИХ ЗВ`ЯЗКІВ

КрНУ