ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Психолого-педагогічні та політичні проблеми у трансформаційних процесах українського суспільства»
24.02.14
Як трансформувати суспільство?
На базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського 20-21 лютого відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Психолого-педагогічні та політичні проблеми у трансформаційних процесах українського суспільства». Її тематика, зважаючи на протестні дії в Україні, є досить актуальною. Перебуваючи на межі індустріального та інформаційного суспільств, наша держава застрягла на роздоріжжі свого розвитку. Навіть проголошення 2011 року роком інформаційного суспільства та освіти не стали активним поштовхом до кардинальних змін, які б дозволили Україні нарешті вийти з кола «наздоганяючих» країн у світовому поділі праці та ресурсів і забезпечити гідне місце серед країн-лідерів. На жаль, допоки інформаційне суспільство, багато в чому залишається радше популярним гаслом із лексикону європейських декларацій, ніж реальною практикою. Досягнення цієї амбітної мети потребує системної цілеспрямованої роботи з модернізації більшості сфер життя українського соціуму. Саме визначення актуальних психолого-педагогічних, лінгвістичних і політично-правових проблем та пошук оптимальних шляхів їх розв’язання і має за мету вищезазначена конференція. Ініціатором проведення цього заходу є кафедра психології, педагогіки та філософії факультету права,гуманітарних і соціальних наук.
Цього року про участь у конференції заявили 19 ВНЗ України, запланувавши більше ста доповідей за чотирма напрямами: психолого-педагогічні та методичні засади підготовки фахівців; актуальні проблеми лінгвістики та навчання іноземним мовам; сучасні тенденції розвитку національної системи права та політико-правових відносин; проблеми розвитку інформаційного суспільства: історія та сучасність.
Обговорення цих проблем у широкому колі фахівців і студентів, на думку організаторів, дозволить створити умови для перетворення КрНУ на регіональний координаційний центр наукових розробок з психолого-педагогічної та політичної проблематики. У цьому прагненні посильну допомогу надають Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, міська та районна влада.
Учасників конференції під час пленарного засідання привітали проректор КрНУ А.С.Сергієнко та декан ФПГСН, завідувач кафедри психології, педагогіки та філософії Т.Б. Поясок. Із доповідями різної тематики виступили кандидат психологічних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка С.В, Васьковська; кандидат психологічних наук Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України О.Л. Мерзлякова; кандидат педагогічних наук, доцент Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва О.Ф.Євсюков; кандидат психологічних наук, професор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка В.Ф.Моргун.
Усі вони у рамках роботи секції «Психолого –педагогічні та методичні засади підготовки фахівців» також мали змогу провести майстер-класи з профільної тематики. Зокрема, О.Л. Мерзлякова навчала прийомам та методам «ефективного мислення» у навчальній та викладацькій діяльності.
На майстер-класі В.Ф. Моргуна було представлено три психодіагностичні методики, спрямовані на на профілактику невдач людини, пов’язаних із вибором нездорового способу життя , не конгруентної професії та супутника життя з несумісним характером. Темі дитячої психосоматики було посвячене навчання від С.В. Васьковської. Досить цікавими були й майстер-класи від гештальт-терапевтів Олексія та Вікторії Репецьких і казко-терапевта Світлани Алексєєвої та практичного психолога Павла Стегнія.
Завершилася конференція круглим столом, на якому було підбито підсумки роботи та вручено відповідні сертифікати її учасникам.