ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО З ПОЛЬЩЕЮ
26.03.14
Документ був підписаний Генеральним консулом Республіки Польща паном Яном Гранатом, д. т. н., професором, ректором КрНУ М. В. Загірняком та директором комунального підприємства «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку «Кременчук Інвест» Кременчуцької міської ради А. В. Мельником.
Генеральний консул наголосив на важливості польсько-української співпраці в галузі освіти та науки.
М. В. Загірняк ознайомив учасників заходу зі станом розвитку партнерських відносин університету з ВНЗ та науковими установами Польщі та визначив можливий формат подальшого розвитку співпраці КрНУ з польськими партнерами. Мова йде про обмін студентами, викладачами, спільне видання підручників, довідників, участь у наукових конференціях, подвійне дипломування. Зокрема, активно ведуться переговори щодо розвитку співпраці за програмами подвійних дипломів з двома університетами: технічним університетом «Люблінська політехніка» та Академією готельного бізнесу, туризму і громадського харчування. Вже сьогодні ці ВНЗ запрошують студентів-магістрантів і спеціалістів на навчання та пропонують отримати магістерську ступінь і другу вищу освіту в Польщі.
Участь у спільних українсько-польських проектах для КрНУ є вже традиційною. Постійними партнерами нашого університету є такі відомі польські ВНЗ та наукові установи, як Інституту пластичної обробки (INOP), університет Ополє, Сілезький технологічний університет, Вроцлавський економічний університет, Жешувський технологічний університет.
Ректор КрНУ М. В. Загірняк є дійсним членом Польського товариства застосування електромагнетизму, почесним членом організаційного комітету міжнародної конференцій Electromagnetic Phenomena In Nonlinear Circuts, засновником якої є Познанська політехніка.
З 2008 року студенти, аспіранти та викладачі КрНУ – беруть участь у міжнародній конференції «PhD workshop OWD»(м. Вісла) та міжнародній літній школі Сілезької політехніки Eastern Europe Summer School (м. Глівіце). За цей період у наукових заходах взяло участь тридцять осіб, зокрема чотири кандидата наук, десять аспірантів, вісім викладачів, студенти нашого університету. Троє з учасників конференції згодом стали лауреатами премії Президента України для молодих учених, а шестеро – захистили кандидатські дисертації.
Увагу кременчуцьких вчених привертають також культурні та історичні зв’язки України та Польщі. У 2013 році широкому загалу була представлена книга «Польські сторінки історії Кременчука», створена спільними зусиллями викладачів кафедри українознавства А. М. Лушаковою, В. І. Маслаком, Ж. М. Осіковіч і В. І. Саранчою. На сторінках видання всебічно висвітлюється роль польської держави і громади у формуванні та становлення міста Кременчука.
Підписання Меморандуму про співпрацю відкриває нові перспективи розбудови кременчуцької освіти й науки, надає можливості зміцнювати позиції нашого університету у європейському освітньому просторі.