Науковий семінар «Т. Г. Шевченко та сучасність»
25.04.14
23 квітня 2014 року кафедра українознавства організувала та провела науковий семінар «Т. Г. Шевченко та сучасність» приурочений до 200-річчя від дня народження Кобзаря. На семінар було заявлено 19 тез наукових доповідей та статей. За результатами семінару було видано збірник матеріалів.
З вітальним словом на пленарному засіданні виступила Сергієнко Валентина Василівна, проректор з науково-педагогічної роботи та гуманітарної освіти, яка відзначила важливість та актуальність наукового заходу і побажала учасникам семінару плідної роботи.
З науковою доповіддю виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства, заступник декана з наукової роботи факультету права, гуманітарних і соціальних наук Крот Володимир Олександрович «Тарас Шевченко у творчій спадщині Михайла Грушевського». Було відзначено вплив творчості Великого Кобзаря на становлення особистості М. Грушевського та на його подальший творчий та життєвий шлях.
У доповіді «Увіковічнення пам’яті Т. Шевченка в Україні» Плаксій Тамари Миколаївна кандидата історичних наук, доцента кафедри психології, педагогіки і філософії, були приведені статистичні дані, що стосуються кількості пам’ятників Кобзареві в Україні та закордоном, вказано час і місце їх встановлення.
Тур Оксана Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства представила до уваги учасників доповідь на тему «Полтавські дороги Кобзаря». У ній показано, місце і роль Полтавщини у творчій спадщині Т. Шевченка, а також було розказано про населені пункти відвідані Кобзарем під час його подорожей Україною та зокрема Полтавщиною.
Учасники семінару змогли заслухати виступ наукового співробітника Кременчуцького краєзнавчого музею Селезньової Ірини Геннадіївни «Жінки в житті та творчості Т. Г. Шевченка» в якій вона розкрала питання кохання та любові в житті Кобзаря, окреслила три основні жіночі постаті, які вплинули на його життєвий та творчий шлях.
Творчий доробок Т. Шевченка було розглянуто й з точки зору філології Бутко Ларисою Валентинівною, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри українознавства в дослідженні «Властивості нарізно оформлених питальних часток у творчій спадщині Т. Г. Шевченка». У доповіді були розкриті основи структурно-семантичних та функціональних особливостей нарізно оформлених питальних часток.
Образ Б. Хмельницького досліджено через призму поетичних та образотворчих творів Т. Г. Шевченка, означено в доповіді Маслака Володимира Івановича, кандидата історичних наук, завідувача кафедри українознавства «Постать Богдана Хмельницького у творчості Тараса Шевченка». Під час виступу була здійснена спроба розкрити результати діянь Б. Хмельницького за посередництва Тараса Шевченка, а саме за допомогою його картин та віршів на тему національно-визвольних змагань 1648-1957 років.
У заключній частині пленарного засідання слово було надане аспіранту кафедри українознавства Василенко Дар’ї Павлівні, яка презентувала аудиторії збірку віршів «Тарас Шевченко очима кременчужан» в якій вміщено вірші Кобзаря написані відруки небайдужими жителями Кременчука, а також представлені роздуми на тему ролі та місця Т. Шевченка у їхньому житті.