15-17 травня Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського відзначив День університету та День науки. З цієї нагоди відбулися урочистості, які проходили у форматі зустрічі вченої ради закладу зі студентами. На площі біля корпусу № 5 зібралися викладачі, студенти університету, представники ЗМІ та почесні гості. Серед них заступник міського голови Віталій Малецький і професор Карагандинського державного індустріального університету Галина Сілякова. Члени вченої ради університету традиційно одягли мантії, що додало зібранню особливої урочистості. Після виконання Державного Гімну України прозвучав «Заповіт» Тараса Шевченка як нагадування того, що усім українцям варто засвоїти пророчі настанови Кобзаря і прагнути до їхнього втілення в життя.
Традиційно на початку урочистостей згадали про фундатора та першого ректора університету В.Є Маслова, який упродовж 33 років був його незмінним керівником. До меморіальної дошки, встановленої на головному корпусі університету, лягли живі квіти, які поклали кращі студенти та активісти сдудради та студентського профкому.
До присутніх із вітальним словом звернувся проректор КрНУ професор Віктор Костін. Згадавши історію становлення університету, він наголосив, що у будь-якій діяльності завжди повинен бути результат.
- Результат роботи нашого колективу – це підготовка упродовж 54 років 23 тисяч фахівців для народного господарства Кременчуцького регіону.
Досить вагомими є здобутки студентів у науковій діяльності та у студентській олімпіаді. Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського по праву вважається одним з авторитетних наукових осередків країни. За кількістю призових місць у другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт минулого року університет став четвертим серед усіх ВНЗ України (39 перемог) та першим у Полтавській області. Поточного року 55 наукових робіт наших студентів здобули перемогу у другому турі Всеукраїнського конкурсу.
Результати студентів у студентській олімпіаді теж надають підстави для гордості. У боротьбі серед кращих молодих науковців у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади у 2013 р. наші студенти вибороли 12 одноосібних та 4 командні перемоги. Поточного року на базі університету проведено другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища», «Транспортні технології» та «Електричні машини та апарати», «Педагогіка», «Екологічна безпека», «Всі інші спеціальності напряму «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод», у яких взяли участь понад 360 студентів із 45 ВНЗ України. Наші студенти вибороли призові місця. Зокрема зі спеціальності «Електричні машини та апарати» Морозова Аліна посіла І місце, команда КрНу - друге місце; за напрямами «Електромеханіка» та «Енергетика» Кочуров Ілля та Нестеров Ігор посіли відповідно друге й третє місця в індивідуальному заліку; з напряму «Екологічна безпека» Марія Журавська посіла друге місце; за напрямом «Педагогіка» Вікторія Ніколаєнко продемонструвала найвищий рівень знань й виборола перше місце. Ще один представник КрНУ Денис Біленко посів третє місце.
Студенти факультету економіки і управління стали лауреатами конкурсу Полтавської обласної ради «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» та були нагороджені: Ярослав Ткаченко (студент ІІІ курсу напряму «Фінанси і кредит») дипломом І ступеня за наукову роботу «Оцінка обґрунтованості тарифної політики на послуги з перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами в режимі маршрутного таксі»; Валерія Циган (студентка ІІ курсу напряму «Облік і аудит») дипломом ІІІ ступеня за наукову роботу «Удосконалення механізму оцінки якості освітніх послуг на регіональному рівні».
У XIІ відкритому конкурсі студентських наукових робіт імені професора В. М. Веніамінова з економіки, управління та інформатики в економічній сфері (м. Санкт-Петербург) студенти університету посіли 2 перших, 4 - других та 3 третіх призових місць.
Студенти університету стали переможцями і призерами у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт: за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст» – Князєва М. В. – І місце зі спеціальності «Фінанси і кредит»; за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст» – Саєнко А. С. – ІІ місце зі спеціальності «Фінанси і кредит».
Щорічно в університеті проходить Міжнародна науково-технічна конференція молодих учених і спеціалістів «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства». У квітні 2014 р. в конференції було заявлено 440 доповідей, у тому числі 141 доповідей із 29 вищих навчальних закладів (установ) зарубіжжя (Канада, Чехія, Китай, Словаччина, Бельгія, Португалія, Німеччина, Швеція, Польща, Білорусія, Росія) та України. Конференція пройшла в атмосфері плідної співпраці між студентами, аспірантами, дійсними членами Малої академії наук України та медичного коледжу. За результатами конференції опубліковано збірник наукових праць.
Також у квітні 2014 року відбулась XІІ Міжнародна науково-технічна конференція молодих учених та спеціалістів «Електромеханічні та енергетичні системи, методи моделювання і оптимізації». Було заслухано чотири пленарні та 95 секційних доповідей. Науковий захід відбувся в атмосфері плідної співпраці науковців нашого університету і представників 22 ВНЗ, шести підприємств, академічних установ і загальноосвітніх шкіл із України, Росії, Словаччини, Білорусі, Марокко та Казахстану.
Загалом протягом навчального року наші молоді науковці взяли участь у 68 конференціях в інших ВНЗ України. В університеті ведеться активна міжнародна науково-дослідна робота. Молоді науковці КрНУ взяли участь у 26 міжнародних заходах та конференціях. Студенти КрНУ навчаються у магістратурі та аспірантурі Університету шляхів сполучення (м. Ланьчжоу, КНР). Делегація молодих науковців університету брала участь у Східноєвропейській літній школі та міжнародній конференції в Польщі. У рамках Угоди про співпрацю між КрНУ та Інститутом динаміки та коливань молоді науковці проходили стажування в Технічному університеті Брауншвейга (Німеччина), в Університеті м. Монс (Бельгія).
Університет співпрацює з Малою академією наук міста: відомі науковці університету є керівниками наукових робіт учнів. На базі університету кожний рік проходить заключний етап Кременчуцької міської філії Малої академії наук, а в цьому році проведено обласний етап олімпіади з екології.
На завершення промови Віктор Костін привітав присутніх зі святом і побажав успіхів у начальній і трудовій діяльності.
Усе трудове життя професора Віктора Воробйова пов’язане з університетом. Нині він очолює Інститут механіки та транспорту. Звертаючись до присутніх на святі він закликав завжди пам’ятати своїх наставників–педагогів, які є не тільки досвідченими викладачами, а й талановитими науковцями. Саме таких людей він згадав у своїй промові напередодні Дня науки.
У свою чергу студентка V курсу факультету природничих наук Наталія Лобушняк від імені усіх випускників подякувала членам вченої ради, ректорат, викладачів за той великий обсяг роботи, необхідний для підготовки кваліфікованого фахівця. –Непомітно промайнули п’ять років, - наголосила Наталія, - але ці роки залишаться з нами назавжди, адже вони є незабутніми. Ми здобули не тільки фахові знання, а й навички громадської роботи, організації різноманітних заходів.
Від імені усіх випускників вона подякувала керівництву університету, викладачам і працівникам за те, що університет потужно розвивається і є справжнім навчальним, науковим,і культурним центром для всього міста.
Свято перепліталося чудовими виступами переможців нинішнього фестивалю «Студентська весна». У програмі заходів також була виставка наукових досягнень кафедр університету.
Прес-служба Кременчуцького національного університету
імені Михайла Остроградського