Участь КрНУ у XXIII Симпозіумі електромагнітних явищ в нелінійних колах (Electromagnetic Phenomena in Nonlinear Circuits (EPNC))
24.07.14
Ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Загірняк Михайло Васильович, а також співробітники кафедри систем автоматичного управління і електропривода Малякова Марія та Мосюндз Дар’я прийняли участь у XXIII Симпозіумі електромагнітних явищ в нелінійних колах (Electromagnetic Phenomena in Nonlinear Circuits (EPNC)), що відбувся 1-4 липня 2014 року в місті Пльзень, Чеськая республика.
Ініціатором проведення Симпозіум електромагнітних явищ в нелінійних колах у 1972 році став професор Мирослав Дабровскі із Познанського технічного університету. Конференція проводиться раз на два роки. Перші 11 конференцій були місцевого рівня, а вже останні вісім, починаючи з 1998 року – міжнародного, та традиційно проводяться кожен раз у різних містах:
1998, Льєж, БЕЛЬГІЯ
2000, Краков, ПОЛЬЩА
2002, Левен, БЕЛЬГІЯ
2004, Познан, ПОЛЬЩА
2006, Марібор, СЛОВЕНІЯ
2008, Лілль, ФРАНЦІЯ
2010, Дортмунд і Ессен, НІМЕЧЧИНА
2012, Пула, ХОРВАТІЯ
2014, Пльзень, ЧЕСЬКА РЕСПУБЛІКА.
Слід відзначити, що цього року у конференції прийняли участь науковці з 15 країн світу.
Організатори симпозіуму EPNC 2014, співробітники Університету Західної Богемії та Польської академії наук, зазначають, що головною метою цього заходу є представлення останніх досягнень у галузі аналізу і синтезу нелінійних електричних і магнітних кіл та нелінійній оптиці, а також забезпечення форум для обговорення проблем, пов’язаних з нелінійними явищами в області електротехніки.
Серед основних напрямів конференції можна виділити:
Феромагнітні та магнітні кола
Напівпровідникові та нелінійні електричні кола
Нелінійна оптика та поширення хвиль
Нелінійні електромагнітні проблеми в медицині.
Представники нашого університету виступили з трьома стендовими доповідями. У рамках секційних засідань уперше професором Яном Сікульськи із Саутгемптонського університету (Велика Британія) учасникам симпозіуму було запропоновано окрім класичного представлення стендових доповідей, зробити однохвилинну презентацію своєї роботи. Така практика дозволяє стисло, висвітлюючи найголовніші аспекти представленої роботи, зацікавити усіх присутніх для більш детального ознайомлення та обговорення проблеми.
Відзначимо, що наші співробітники вдало пройшли випробування однохвилинною доповіддю, чим забезпечили жваве дискутування навколо теми своїх робіт. Під час обговорення вони компетентно відповіли на всі поставлені запитання та отримали високу оцінку представлених наукових досягнень.
Д.т.н., проф. М.В. Загірняк
Навчальний майстер каф. САУЕ М. Малякова
Аспірант каф. САУЕ Д. Мосюндз
Високий рівень наукових розробок співробітників нашого університету підтверджує також те, що професор М. В. Загірняк разом із професором Іво Долежелом (Університет Західної Богемії) був запрошений для керування секцією спеціальних проблем.
Щодо культурних заходів, у рамках програми симпозіуму організатори запросили усіх бажаючих відвідати екскурсію у Замок та фортецю Бечов-над-Теплой (Bečov nad Teplou), що розміщений на території Карловського краю, а також національний ресторан для куштування традиційних чеських страв.
На церемонії закриття симпозіуму EPNC 2014 було оголошено, що у 2016 році Симпозіум буде проведений у місті Хельсінкі, ФІНЛЯНДІЯ.
Таким чином, участь у міжнародному симпозіумі EPNC 2014 дозволила нашим співробітникам підняти престиж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського шляхом гідного представлення своїх наукових досягнень та спілкування із провідними європейськими вченими у форматі наукових дискусій та дружніх бесід.