Головна>Новини
КрНУ























Новини

У КрНУ відбувся семінар на тему «Фальсифікація історії як засіб інформаційної війни Росії проти України»
02.10.14

Прес-реліз

Події, які нині відбуваються в Україні нікого не залишають байдужими. Розуміння того, що одним із потужних видів зброї агресора є інформаційний фронт, професорсько-викладацький склад кафедри українознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського виступив з ініціативою провести у навчальному закладі низку заходів, які б сприяли розвіюванню міфів російської пропаганди.

Першим із них став науковий семінар «Фальсифікація історії як засіб інформаційної війни Росії проти України», який відбувся 30 вересня у конференц-залі університету. Вітаючи учасників семінару, ректор КрНУ професор Михайло Загірняк наголосив, що формування патріотизму кожного українця має спиратися на стійке переконання, фундаментом якого повинні бути знання власної історії. Озброєна таким чином людина і,зокрема студенти, ніколи не піддадуться на ганебну й цинічну провокацію проросійських ЗМІ та ідеологів, і у них ніколи не з’являться сумніви щодо агресивності політики Росії стосовно України. Михайло Загірняк переконаний, що науковці та викладачі ВНЗ на даному етапі спроможні зробити те, що на інформаційному фронті допоки не вдається журналістам і політикам - а саме переконливо й вичерпно, спираючись на історичні дослідження та факти, донести до молодого покоління правду про досить непростий шлях України до власної незалежності.

Тож і темами першого зібрання були питання, про які раніше намагалися не говорити. Як наголосила у своїй доповіді кандидат історичних наук Тамара Миколаївна Плаксій, виявляється упродовж усієї історії співжиття Україна та Росія перебувають у стані інформаційної війни. На жаль, Україна у ній часто програє, чому сприяють і вигадані росіянами історичні міфи, спрямовані, насамперед, на маніпуляцію громадською свідомістю. Результат саме цього деструктивного процесу ми нині наочно бачимо у Криму та на Донбасі. Доповідачка зупинилася на конкретних фактах фальсифікації історії України російськими вченими. Їх досить багато: починаючи з історії походження Київської Русі й закінчуючи Революцією Гідності. Більш детально про один з таких міфів, який стосується Переяславсько-Московської угоди , зупинився й кандидат історичних наук Володимир Іванович Маслак.

Про власне досить цікаве дослідження розповіла учасникам семінару кандидат філологічних наук Оксана Миколаївна Тур. Воно стосувалося засобів інформаційної війни, якими досить потужно й доволі професійно користуються прокремлівські журналісти. Йдеться про поширені фразеологізми, які є досить дієвими під час зомбування масової свідомості. Об’єктом дослідження було обрано сайт найбільш тиражної за часів СРСР газети «Аргументи та факти». Журналісти цього видання дописалися до того, що навіть російські читачі в коментарях усе частіше висловлюють жаль, що їхня колись улюблена газета стала частиною брудної російської пропаганди.

Щодалі цікавіше! Путінський проект «Новоросія» не що інше як історичний секонд-хенд. Це переконливо довів у своїй доповіді кандидат історичних наук Володимир Олександрович Крот. Ще у 18 столітті царська Росія намагалася реалізувати план захвату південної України, територіально перетворивши іконно козацькі землі в Новоросійську губернію з центром у Кременчуці. От і виходить що нинішнй очільник Кремля ще й досить марить царським амбіціями, видаючи їх за прагнення усього російського народу.

На щастя, і серед інтелектуальної еліти Росії є багато мислячих громадян, які засуджують агресорську політику Путіна та його поплічників. Про політологічні аспекти сучасних українсько-російських відносин розповів доцент Олександр Веніамінович Урін. Він наголосив, що з моменту розпаду Радянського Союзу для Росії це є найбільшою трагедією. Імперська країна ніяк не може погодитися з тим, що Україна є незалежною, а її прагнення до євроінтеграції не дає спокою Путіну. Саме це політолог називає основною причиною військового вторгнення на Донбас і анексії Криму. Бо якщо Україні й справді вдасться збудувати демократичну й процвітаючу країну, то такі самі Майдани з’являться і в Росії. А цього там дуже не хочуть, уперто вірячи, що якась особа може вплинути на хід історії. Ще один міф, який так охоче культивують у сусідській державі.

Прес-служба КрНУ


Ректор Загірняк М.В.


Плаксій Т.М.


Маслак В.І.


Урін О.В


Крот В.О


Тур О.М.



КрНУ