«Забезпечення відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст і населених пунктів».
Пріоритетним напрямом майбутнього розвитку України проголошено стратегію сталого (збалансованого) розвитку, невід’ємною частиною якого є екологічна складова.
В Україні законодавчо передбачено здійснення регіональної екологічної політики за рахунок механізму розробки й реалізації комплексних та цільових програм регіонального й місцевого рівня.
Для виконная вимог ЗУ України «Про стратегічну екологічну оцінку» викладачами Університету було розроблено Програму охорони довкілля Кременчуцької міської територіальної громади на період 2021–2025 роки («Довкілля – 2025»).
На виконання меморандуму про стратегічну співпрацю між громадською організацією «Фрі Ардуіно», яка координує Українську мережу громадського моніторингу якості повітря «EcoCity» та від імені Чеської неурядової організації «ARNIKA» реалізує в Україні проєкт «Чисте повітря для України» та Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського було встановлено станцію моніторингу якості повітря на одному з корпусів університету. Візуальне інтерактивне відображення середнього значення індексу якості повітря університетської станції KrNU_3_ozon в режимі реального часу можна побачити за посиланням:
Меморандум було підписано 19 серпня 2022 р. публічно з використанням засобів електронного дистанційного зв’язку та державного сервісу «ДІЯ: Підписання документів».
Зняття даних відбувається кожні десять хвилин за такими показниками: температура, вологість, атмосферний тиск, запиленість, а також рівень радіаційного забруднення.
Університет входить до складу The Black Sea Universities Network (BSUN) – це ініціатива, спрямована на розвиток платформи співпраці між університетами Чорноморського регіону. BSUN включає понад 120 університетів-членів з 12 держав-членів Організації чорноморського економічного співробітництва.
BSUN засновано з метою розвитку освітнього, наукового й культурного співробітництва та обміну між університетами держав-членів.