Головна КрНУ> Цілі сталого розвитку
КрНУ























Цілі сталого розвитку



Ціль 9. Iнновації та інфраструктура

«Створення стійкої інфраструктури, сприяння всеохоплюючій і сталій індустріалізації та інноваціям».

У складі міжнародного консорціуму КрНУ приймає участь у грантовій пропозиції «VOLTCAR» у рубриці «Дослідницькі та інноваційні заходи» програми ЄС «Горизонт Європа» за темою HORIZON-CL5-2022-D5-01-09 «Компоненти електромобілів Nextgen: високоефективні та недорогі електродвигуни, з ресайклінґом та низьким використанням рідкісних ресурсів» (2ZERO). Бюджет проєкту становить 6 млн EUR, з яких частина КрНУ складає 120 тис. EUR.

До науково-дослідницької інфраструктури університету входить три потужні науково-дослідні центри: «Обробка матеріалів потужними енергетичними потоками», «Енергоспоживання, енерговикористання та енергокерування», «Наноелектроніка та інформаційно-керуючі системи», представлені десятьма експериментальними лабораторіями. На базі одного з них («Обробка матеріалів потужними енергетичними потоками») виконується за рахунок державного бюджету науково-технічна (експериментальна) робота «Розробка ударно-фрикційного пристрою для зміцнення стволів гармат у промислових і польових умовах» (керівник Драгобецький В.В.).

Створено нову наукову школу «Економіка та управління інноваційною діяльністю» (керівники: д-р екон. наук, проф., завідувачка кафедри «Бізнес адміністрування, маркетингу і туризму» Труніна І. М. та д-р екон. наук, проф., завідувачка кафедри «Економіки» Маслак О. І.)

Утворено дві спеціалізовані вчені ради з присудження наукового ступеня доктора наук за спеціальностями: 05.03.05 «Процеси та машини обробки тиском», 21.06.01 «Екологічна безпека» та 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)», 08.00.07 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика».

Отримано 106 охоронних документів (три патенти на корисну модель, два патенти на винахід і 101 авторське свідоцтво). Видано один підручник, одну монографію, 14 номерів трьох фахових наукових журналів, а також 11 збірників тез доповідей за результатами дев’яти Міжнародних і двох Всеукраїнських конференцій КрНУ.

Присуджено щорічну премію Верховної Ради України для молодих вчених за наукову роботу «Математичне та комп`ютерне моделювання теплових процесів у складних системах металургії та електромеханіки» Кобильській О.Б.

Призначено академічну стипендію Президента України для аспірантів на 2023/2024 навчальний рік Гєновій А. В. Призначено стипендію імені Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка студентам Дубовик О. І та Зуєву В. В.

Проведено в рамках IEEE Kremenchuk University Week міжнародну науково-технічну конференцію MEES’23 – 2023 IEEE 5th International Conference on Modern Electrical and Energy System. На конференції було заслухано 196 наукових доповідей від 686 авторів із 12 країн світу: Словаччина, Німеччини, Індії, Індонезії, Йорданії, Казахстану, Молдови, Марокко, Пакистану, Польщі, Словенії та України.

Під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО відбувся VІ Міжнародний конкурс студентських наукових робіт за 11 спеціальностями (розглянуто 598 НДР із 144 ЗВО 30 країн світу), за результатами якого 285 робіт нагороджено дипломами I– III ступенів, зокрема 60 – із КрНУ.

Протягом року молоді науковці взяли участь у 83 конференціях. Студентами в співавторстві з ученими університету опубліковано 398 наукових статей і тез доповідей, у тому числі 78 – самостійно Призначено стипендії Кременчуцької міської ради 24 студентам КрНУ, шість з них отримали їх за вагомі успіхи у навчанні та науковій роботі.

Вибороли право на отримання персональних стипендій Президента України (6 студентів), Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського (1 студентка), Героя України Ігоря Сердюка (два студенти).

Отримали стипендію за поданням регіонального директора фонду імені Катерини Ковшевич проф. Капустян Г.Т. 11 кращих студентів КрНУ на загальну суму 111 тис. грн за успіхи у навчанні та активну участь у розбудові громадянського суспільства в Україні.

Проведено XXХ Міжнародну науково-практичну конференцію студентів, аспірантів і молодих учених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства». Для участі заявлено 261 наукова доповідь, у тому числі з десяти країн світу та 76 учасників із 26 ЗВО України.

КрНУ