В університеті діють творчі студії, що мають звання «народний (аматорський) студентський колектив» (2022 р. підтверджено):
1. Вокально-інструментальний студіо-гурт «Квінтесенція». Керівник В. Коробов.
2. Вокально-хореографічна студія «Домінанта». Керівник – М. Аграмакова.
3. Студія хореографії та пластики «На межі поміж». Керівник – М. Дайлід.
Спільно зі студентською радою і cтудентською профспілкою відділ організовує і проводить такі традиційні загальноуніверситетські заходи:
• свято першокурсників «Посвята у студенти»;
• конкурси «Найкреативніший студент року», «Краща академічна група» та ін.;
• інтелектуальні ігри «Брейн – ринг»;
• мистецький обласний фестиваль-конкурс «Студентська весна» (І та ІІ етапи);
• день університету та багато інших мистецьких культурно-просвітницьких заходів щороку виявляють таланти здобувачів освіти.
Творчі колективи проводять активну концертну та шефську діяльність і беруть участь:
– у міжнародних мистецьких фестивалях та конкурсах (напр., «Казкові передзвони» та ін.);
– у конкурсах на першість України (напр., конкурс із сучасної та естрадної хореографії, Всеукраїнський конкурс есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!», конкурс українського патріотичного смайлу, видавничої журналістики та ін.);
– у міських та обласних гала-концертах (напр., «Студент року», «Студентська весна»);
– у фестивалях (напр., «Кременчук – місто різних людей», до Дня Європи, «Кременчуцька театральна весна» тощо);
– у концертних програмах (напр., до 100-річчя університету, до Дня міста, до Дня захисника та захисниці Вітчизни, до Дня українського добровольця та ін.);
– проводять благодійну концертну діяльність (напр., у школі-інтернаті ім. А.С.Макаренка, у обласному госпіталі для інвалідів війни).
Гімн університету: https://youtu.be/ApeQnM5MSIY
Привітання від артклубу «Студент» з Днем студента:
https://youtu.be/n-7xaq1ePSk
Читальна зала бібліотеки зібрала студентів та співробітників напередодні річниці від Дня народження видатного українця, полтавця, вченого світового значення, чиє ім’я носить наш університет – Михайла Васильовича Остроградського. Захід проходив у змішаній формі, його відвідали майже 200 учасників, студенти різних спеціальностей: економісти, комп’ютерні інженери, механіки, електромеханіки, психологи та ін.
Начальник відділу виховної та культурно-масової роботи, доцент Тамара Плаксій розпочала захід словами подяки воїнам-захисникам, які відстоюють незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, право українців жити на своїй Богом даній землі. Серед захисників багато випускників, студентів, співробітників та викладачів університету.
Хвилиною мовчання та покладанням квітів до «Місця шани» присутні вшанували Героїв-захисників Вітчизни, загиблих від ворожих куль – випускників університету, учасників російсько-української війни. Вони будуть завжди поміж нас, наша пам’ять та вдячність не згаснуть…
З великим інтересом студентська молодь прослухала інформацію про біографію, факти із життя та шлях у велику науку, про наукові здобутки велетня думки Михайла Остроградського. Запропонована учасникам заходу кінострічка вразила уяву, надихнула на гордість і гідність молодих українців, яким є чим пишатися і є кого наслідувати, аби посісти гідне місце серед народів світової спільноти. Слова Гімну КрНУ «Ми – Остроградського діти, і хочемо бути, як він…» (сл. проф. О. Єлізаров, муз. В. Коробов) надихають кожне нове покоління студентства на успіхи у навчанні заради розбудови Вітчизни.
Ведучі-модератори просвітницько-виховного заходу Марія Божик та Андрій Дудник чудово справилися зі своїм завданням. Фахівці читальної зали бібліотеки підготували підбірку наукових праць М. В. Остроградського та праць про нього. Студенти мали можливість ознайомитися із цим доробком.
З нагоди свята відділ виховної та культурно-масової роботи провів патріотично-виховний захід у змішаному форматі за участі почесних гостей Юрія Крамаренка – добровольця батальйону ОУН, голови Громадського об’єднання м. Кременчук «Добровольці України», діючого бійця ЗСУ та Івана Балацького – учасника Революції Гідності, Кавалера Ордена Мужності, бійця 145-го батальйону Кременчуцької територіальної оборони. Учасниками заходу стали понад 150 здобувачів освіти та співробітників університету.
Хвилиною скорботи, поіменно згадавши усіх випускників університету, які поклали свої життя на олтар Перемоги у російсько-українській війні та за усіма захисниками і захисницями, хто загинув за ці майже десять років, боронячи Україну від рашистських загарбників, покладанням квітів пам’ятного «Місця шани», що у читальній залі бібліотеки та до пам’ятного знаку Героям АТО-ООС студенти університету ушанували захисників Вітчизни. «Наша вдячність і шана є незгасними, а пам’ять про них вже сьогодні викарбовується на скрижалях української історії» – з такими слова звернулися до учасників заходу ведучі Андрій Дудник і Лілія Климович.
Творча характеристика-довідка
Аматорська студіо-гурту «Квінтесенція»
Кременчуцького національного університету імені
Михайла Остроградського
Студіо-гурт «Квінтесенція» було створено у лютому 2001 р. Керівник Віктор Коробов – музикант і оранжувальник з великим стажем і досвідом роботи з молодіжними вокально-інструментальними гуртами. Перед колективом з перших днів його діяльності постали творчі завдання:
- використовувати в роботі інноваційні музичні технології, які дозволяють реалізовувати Національну програму розвитку культури та мистецтва, формування національної свідомості молоді та студентів;
- виховувати у виконавців художній, естетичний і музичний смак;
- використовувати у своїй роботі кращі музичні традиції світової та української естрадної пісні, творчий досвід провідних рок-музикантів та виконавців;
- розвивати творчу ініціативу виконавців.
Студіо-гурт «Квінтесенція» проводить активну концертну діяльність. Його учасники неодноразово брали участь у обласних, міських та загальноуніверситетських заходах, зокрема: у «Посвята першокурсників у студенти», «Університет шукає таланти», «Славетні захисники і захисниці України», «День міста», «День молоді». Студіо-гурт з часу свого заснування є постійним учасником обласного міжвузівського мистецького фестивалю-конкурсу «Студентська весна» та його номінантом, учасником міських гала-концертів. Колектив неодноразово брав участь у заключному концерті переможців фестивалю-конкурсу «Студентська весна», який проходив у театрі ім. М. В. Гоголя (м. Полтава). У складі творчих університетських програм учасники «Квінтесенції» систематично виступають перед учнями-вихованцями Кременчуцької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів ім. А. С. Макаренка, перед ветеранами у Кременчуцькому обласному госпіталі для інвалідів війни та ін.
За досягнуті творчі успіхи і вдалі виступи студіо-гурт «Квінтесенція» нагороджувався дипломами Управління освіти і науки, Управління культури і туризму, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації, відзнаками університету.
Учасниками вокально-інструментального колективу є студенти різних факультетів та курсів КрНУ ім. М. Остроградського, які мають здібності гри на музичних інструментах та володіють вокальними даними. У процесі навчання та роботи над репертуаром вдосконалюється їх виконавська майстерність. Гурт складається як з основної, так і з підготовчої груп. Важливою особливістю стилю студіо-гурту є те, що у його репертуарі є не тільки твори відомих авторів, а й вірші та музика, написані студентами – учасниками «Квінтесенції» та її керівником.
Гарна традиція колективу – запрошувати музикантів, колишніх учасників «Квінтесенції», в діючі проєкти. Університет вони закінчили, але із задоволенням приходять на репетиції, концерти, передають свій виконавський досвід новим учасникам.
Великим є творчий доробок аматорського колективу. Так, улітку 2008 р. було записано перший альбом студіо-гурту «Квінтесенція» – «Такой мой город». На звітному концерті гурту, який відбувся навесні 2009 р. було презентовано альбом. Пожвавлення у роботі колективу пов’язане із поетичною творчістю студента Д. Коваля, який запропонував шанувальникам фанк-року cover «Chillipepers». Цей твір став хітом і звучав у фіналі фестивалю «Студентська весна-2011». 50-річному ювілею університету (жовтень 2010 р.) Д. Коваль та В. Коробов присвятили «Гімн КрНУ», який беззмінно лунає з того часу на усіх урочистостях, які відзначає колектив університету. Велику допомогу у створенні «Гімну» надали солісти-вокалісти народної вокально-хореографічної студії «Домінанта».
У репертуарі колективу оранжування В. Коробова у стилі сінті-поп відомої пісні К. Скрябіна «Зламанi крила»; на слова Д. Коваля – cover-хіт Н. Шерзінгер «Два серця»; твір «Знайди Квінтесенцію» на муз. В. Коробова, сл. Д. Коваля, у якому композитор використовує знайомий всім «шизгарловський» риф, а поет – іронічно-філософський підтекст та багато інших творів. 2013 р. на художній раді колективу було прийняте рішення працювати над трьома новими проектами:
1) «Ой, говорила чиста вода» – фольк;
2) «Вічна енергія» – хард-рок;
3) «Є тільки мить» – шансон.
Тут очевидна різноплановість стилістики, що відповідає творчої концепції «Квінтесенції». Робота над даними проектами пройшла успішно. «Квінтесенція» – знову лауреат міжвузівського обласного фестивалю «Студентська весна-2014». Пісня «Є тільки мить» (старий хіт) набула нового звучання завдяки використанню оранжувальником елементів блюзу і джазу. З цією композицією «Квінтесенція» виступила на традиційному гала-концерті, що пройшов у міському Палаці культури.
Патріотична українська тематика – невід’ємна складова репертуару колективу, зокрема пісні «Час побачити Україну» (cover українського музикального гурту С.К.А.Й.), «Ми єдині», яка має такий зміст: на Україну наступив ворог, але ніщо не зможе Україну здолати, бо українці – це одна сім’я, завдяки цій єдності – разом ми подолаємо лихо … і будемо щасливо жити, тому, що ми єдині!
В умовах ковідних карантинних обмежень та скорочення концертної діяльності творчий колектив зосередив увагу на підготовці відеороликів, які розміщені на Ytub-каналі. Успішно підтверджене почесне звання «Народний (аматорський) колектив 2022 р.
У сучасному діючому репертуарі колективу твори в оранжуванні керівника В. Коробова: «Листя» (В. Косма), «Людина з піску» (cover гурту Metallica), «Знак свободи» (сл. В. Василенко, муз. В. Коробов), «Про тих» (сл. та муз. О. Шахоркін)
Пошук своєї квінтесенції студіо-гурт продовжує ...
https://www.youtube.com/watch?v=L5-vP39254U
https://youtu.be/AGnFzDW9yHM
https://youtu.be/Do3Lb9b7tKA
https://www.youtube.com/watch?v=LfPHmSu6bw8
29 квітня народна аматорська студія хореографії та пластики «На межі поміж» (керівниця – Марина Дайлід) у складі Катерини Ляшенко (ФЕУ), Анастасії Бондар (ФПГіСН), Поліни Макаренко (ФПГіСН), Ксенії Петрової (ІЕЛІІТ), Валерії Куроп’ятник (ІЕЛІІТ) та Анастасії Боднарюк (випускниця ФЕУ) взяла участь у Всеукраїнському фестивалі танцю та циркового мистецтва «DANCE SENSATION 2023».
14 травня колектив взяв участь у благодійному фестивалі талантів «Без фонери» і посів друге місце.
17 червня у ПК «Нафтохімік» відбувся фестиваль-конкурс з хореографічного мистецтва «CRISTAL». З хореографічною композицією «Душко моя» студія посіла перше місце у номінації «народна стилізація» (вікова категорія: дорослі).
12 серпня у м. Горішні Плавні відбувся концерт, присвячений Дню молоді. У концерті взяв участь колектив «На межі поміж» з композицією «Я би».
Звітний концерт вокально-хореографічної студії Домінанта, присвячений Всесвітньому Дню захисту дітей: https://youtu.be/Zkyb-I-vkq4
Марафон української пісні від вокально хореографічної студії Домінанта: https://youtu.be/JnByqf86UT0
Україна єднає серця: https://youtu.be/QvVmwKeWjRw
Звеличуєм Неньку-Україну: https://youtu.be/7u3QMAlbtWU
Студенти університету підтримують захисників України: https://youtu.be/UArfQpddNrY