Головна КрНУ > Підрозділи

















Відділ виховної та культурно-масової роботи

Співробітники відділу виховної та культурно-масової роботи (ВВКМР) організовують діяльність аматорських студентських художніх колективів, проводять виховну та культурно-освітню роботу зі здобувачами освіти, забезпечують організацію змістовного дозвілля студентів, надають методичну та інформаційну допомогу з організації заходів, з написання сценаріїв, технічну допомогу студентським органам самоврядування, інститутам, факультетам і кафедрам. ВВКМР планує виховну і культурно-масову роботу спільно із студентською радою та студентською профспілкою, а також усіма навчальними структурними підрозділами університету. Виховна робота ґрунтується на усталених традиціях, основними принципами яких є загальність освітнього простору, поєднання загальнолюдських цінностей з національними і регіональними традиціями, пошана до праці та професіоналізму, примат духовного над матеріальним, етичне, естетичне, екологічне і патріотичне виховання, пріоритет здорового способу життя. Підвалинами, на яких сьогодні будується Україна, є патріотизм, любов до Батьківщини, активна громадянська позиція.

Змішана форма навчання за умов жорстких протиковідних карантинних обмежень та воєнного стану дозволила активно впроваджувати як офлайн, так і онлайн (інноваційні) форми та методи виховної роботи: бесіди, семінари, вебінари, читання, тематичні зустрічі, лекції, презентації, конференції, відео-перегляди та відео-демонстрації, відео-подорожі, екскурсії, конкурси, виставки, засідання студентських клубів тощо.

З перших днів війни професорсько-викладацький колектив та студенти університету поводять активну волонтерську роботу, спрямовану на допомогу ЗСУ, територіальній обороні, внутрішньо переміщеним особам, постраждалим внаслідок воєнних дій, дітям, постраждалим від російської агресії (створення пункту волонтерської допомоги, притулку для біженців, гуманітарного центру, участь у Всеукраїнській акції «Смілива гривня» зі збору коштів для ЗСУ, збір медикаментів, харчів, речей, одягу, тепловізорів, дронів, військового спорядження, проведення тренінгів домедичної допомоги, психологічних тренінгів з оволодіння техніками самодопомоги в умовах хронічного стресу, викликаного війною, надання психологічної допомоги дітям біженців та біженцям, проведення занять з арт-терапії для дітей, які постраждали від війни, надання безоплатної юридичної допомоги біженцям, плетіння маскувальних сіток, донорство та ін.).

У процесі виховної роботи окрема увага приділяється заходам, присвяченим запобіганню та протидії булінгу (цькуванню), різних видів насилля, в т.ч. на гендерній основі, сексуального насилля щодо дітей.

В університеті діють студентський дебатний клуб, розмовний клуб «Кременчук – це серце України», віртуальні освітньо-педагогічні студії, юридична клініка «Правозахист», курси для здобувачів освіти «Світ психології», студентська психологічна майстерня, які мають широку просвітницько-виховну функцію.

Учасники творчих студентських студій проводять репетиції, відвідують майстер-класи, записують відеоролики концертних номерів і привітань, беруть участь у творчих конкурсах.

В університеті діють творчі студії, що мають звання «народний (аматорський) студентський колектив» (2022 р. підтверджено):
1. Вокально-інструментальний студіо-гурт «Квінтесенція». Керівник В. Коробов.
2. Вокально-хореографічна студія «Домінанта». Керівник – М. Аграмакова.
3. Студія хореографії та пластики «На межі поміж». Керівник – М. Дайлід.

Спільно зі студентською радою і cтудентською профспілкою відділ організовує і проводить такі традиційні загальноуніверситетські заходи:
• свято першокурсників «Посвята у студенти»;
• конкурси «Найкреативніший студент року», «Краща академічна група» та ін.;
• інтелектуальні ігри «Брейн – ринг»;
• мистецький обласний фестиваль-конкурс «Студентська весна» (І та ІІ етапи);
• день університету та багато інших мистецьких культурно-просвітницьких заходів щороку виявляють таланти здобувачів освіти.

Творчі колективи проводять активну концертну та шефську діяльність і беруть участь:
– у міжнародних мистецьких фестивалях та конкурсах (напр., «Казкові передзвони» та ін.);
– у конкурсах на першість України (напр., конкурс із сучасної та естрадної хореографії, Всеукраїнський конкурс есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!», конкурс українського патріотичного смайлу, видавничої журналістики та ін.);
– у міських та обласних гала-концертах (напр., «Студент року», «Студентська весна»);
– у фестивалях (напр., «Кременчук – місто різних людей», до Дня Європи, «Кременчуцька театральна весна» тощо);
– у концертних програмах (напр., до 100-річчя університету, до Дня міста, до Дня захисника та захисниці Вітчизни, до Дня українського добровольця та ін.);
– проводять благодійну концертну діяльність (напр., у школі-інтернаті ім. А.С.Макаренка, у обласному госпіталі для інвалідів війни).

Під особливим контролем в університеті перебуває супровід студентів пільгових категорій, передбачених чинним законодавством, студентів – учасників бойових дій та їх дітей, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх дітей, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю.