Головна КрНУ > Підрозділи














Відділ охорони праці

Новини

Планове навчання та перевірка знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у КрНУ

В університеті з 7 квітня проходить планове навчання та перевірка знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, перевірка знань проводиться у формі іспиту.

Майже всі викладачі та працівники факультету економіки і управління, інституту електричної інженерії та інформаційних технологій склали іспит на “добре” та “відмінно”.

Працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли перевірку знань з питань охорони праці, до роботи не допускаються, на сьогодні такі відсутні.

При незадовільних результатах перевірки знань з питань охорони праці працівники протягом одного місяця повинні пройти повторну перевірку знань.

В університеті проведено спеціальні об’єктові навчання та тренування з пожежної безпеки

11 березня 2025 року начальником відділу охорони праці Нінель Цибульник було проведено спеціальні об’єктові навчання та тренування з пожежної безпеки за участю представника ДСНС Владислава Дяченко, фахівця з цивільного захисту Миколи Матвєєва, начальника відділу охорони і порядку Григорія Полівари для студентів, які проживають в гуртожитку.

Метою спеціальних навчань і тренувань є надання можливості студентам застосувати теоретичні та практичні знання в умовах надзвичайної ситуації.

Зокрема такі ситуації, як:
- правила евакуювання з гуртожитку університету;
- правила користування засобами пожежогасіння;
- правила користування пожежними кранами та інше.

Показові спеціальні об’єктові навчання і тренування було проведено з метою досягнення єдності поглядів на організацію і методику проведення навчань, показу зразкових і найбільш доцільних дій його учасників під час вирішення покладених на них завдань.


ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕСУВАННЯ ВУЛИЦЯМИ МІСТА У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Кожного року ми стикаємося з небезпекою, яку приховують в собі дахи будинків у зимовий період. Теперішні зими надто непередбачувані: то тиждень на вулиці плюсова температура, то люті морози та заметілі. У період відлиги, сніг робиться дуже важким, з’являються бурульки. У нічний час бурульки замерзають, а вдень вони знову тануть та падають вниз, та при падінні можуть, у кращому разі, пошкодити фасад, машини, які припарковано біля будівель, а в гіршому вбити або травмувати людину. Такі випадки в зимовий час не рідкість.

Тому щоб людині уникнути цієї небезпеки слід дотримуватися певних правил при пересуванні вулицями міста у зимовий період. У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинків та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів та снігових мас.

Необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху.

Бурулька, що летить з висоти може травмувати або навіть вбити людину. Від легкої гематоми до травм з летальним кінцем. До таких наслідків може привести бурулька, що впала на голову. Необхідно пам’ятати, що найчастіше бурульки утворюються над водостоками, тому місця фасадів будинків бувають особливо небезпечні. Їх необхідно обходити стороною.

Варто дотримуватися обережності та по можливості не підходити близько до стін будівель. Завжди звертайте увагу на огороджені ділянки тротуарів та ні в якому разі не заходьте в небезпечні зони.

БУДЬ ОБЕРЕЖНІ ТА УВАЖНІ В ЗИМОВИЙ ПЕРІОД, НЕ ХОДІТЬ ТА НЕ СТІЙТЕ ПІД ДАХАМИ БУДИНКІВ! ЗАВЖДИ ПАМЯТАЙТЕ ПРО НЕБЕЗПЕКУ!

Правила поведінки під час ожеледиці та під час нестійких погодних умов

Під час виконання своїх посадових обов’язків у період нестійких погодних умов, задля збереження свого життя та здоров’я та недопущення виробничого травматизму, дотримуйтесь основних правил поведінки, а саме:

• обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань;

• під час відрядження в межах населеного пункту оминайте краї проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар;

• не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі;

• нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях будівель, особливо старих споруд з похилим дахом;

• пересуваючись територією у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз споруди чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів;

• за можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Щоб уникнути травмування, виконуйте прості правила:
• Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна розслаблені, трохи зігнуті.
• Якщо ви втратили рівновагу – присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.
• Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).
• Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.
• Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою.

Відповідальним особам необхідно організувати розчищення та/або посипання тротуарів і інших пішохідних і проїжджих частин, підпорядкованих підприємству протиожеледними матеріалами (пісок, протиожеледна суміш та інше).

А якщо ви раптом стали свідком або потерпілим нещасного випадку, необхідно відповідно до вимог п.8 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.11.2011 № 1232 про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа – свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці, чи іншу уповноважену особу університету і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому.

Із настанням холодів зростає ризик переохолоджень та обморожень. Навіть при температурі вище +4°C людина може постраждати від дії холоду, якщо промокла, спітніла або довго перебувала на вітрі. При морозах ризики значно підвищуються.

Переохолодження виникає, коли температура тіла знижується нижче 35°C, що небезпечно для роботи серця, мозку і легенів. У разі відсутності допомоги цей стан може призвести до серйозних ускладнень або навіть смерті.

Як уберегтися від переохолодження:
• Носіть теплий одяг і головні убори, особливо шапки, шарфи та рукавички.
• Захищайтеся від вітру і вологи, вдягайте кілька шарів вільного одягу.
• Уникайте довгого перебування у нерухомому стані, рухайтеся для підтримки кровообігу.
• Змінюйте вологий одяг на сухий якомога швидше.
• Дотримуйтеся збалансованого харчування, пийте теплі напої, але уникайте алкоголю.

Основні симптоми переохолодження:
• Тремтіння;
• Бліда холодна шкіра;
• Нечітке мовлення;
• Порушення координації рухів;
• Сонливість або сплутаність свідомості.

У разі підозри на переохолодження людину необхідно перемістити у тепле місце, змінити її одяг на сухий, укрити теплою ковдрою. Додаткове тепло слід подавати поступово, зосереджуючи увагу на центральних частинах тіла.

Обмороження: ступені та перша допомога Обмороження найчастіше вражає пальці рук і ніг, вуха, ніс та обличчя. Існують чотири ступені ураження: від незначного побіління шкіри до омертвіння тканин.

Що робити при обмороженні:
• Накладіть стерильну суху пов’язку на уражені ділянки.
• Заборонено розтирати шкіру, проколювати пухирі або гріти обморожені ділянки.
• Викличте швидку медичну допомогу.
Зимові холоди несуть серйозну небезпеку, але дотримання простих правил допоможе уникнути ускладнень.

Фахівцями відділу охорони праці разом з представниками Держпродспоживслужби у Полтавській області було проведено просвітницький захід для здобувачів освіти щодо зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я.

Тютюнопаління, як одна з форм вживання тютюнових виробів, залишається однією з найбільш поширених шкідливих побутових звичок у світі. Негативний вплив вживання тютюнових виробів обумовлений речовинами, які утворюються під час перегонки тютюну. Тютюновий дим містить близько 1200 різних компонентів, більшість з них мають отруйну дію.

Основна активно діюча отруйна речовина тютюнового диму – нікотин, який є судинною отрутою, впливає на центральну і вегетативну нервові системи. Він добре всмоктується через слизову оболонку рота, дихальну систему, органи травлення і шкіру.

Віддалені негативні ефекти пов’язані також зі смолами, які містять канцерогенні речовини і спричиняють злоякісні захворювання; окисом вуглецю та окисними газами, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань; подразнюючими засобами і ціанистим воднем, які обумовлюють виникнення захворювань органів дихання.

Особливо чутливі до негативного впливу тютюну на організм – діти, і не тільки, коли палять, а навіть якщо просто часто знаходяться в накуреній кімнаті.

Бережіть власне здоров’я, здоров’я своїх близьких та людей, які вас оточують!

Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі: звернення до працівників та роботодавців

Відділом охорони праці проведено семінар до Всесвітнього дня охорони праці.

23 квітня 2024 року відділом охорони праці та кафедрою цивільною безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою в університеті було організовано семінар до Всесвітнього дня охорони праці в Україні, на тему «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».

В умовах повномасштабної війни питання охорони праці набувають особливого значення. Це - постійна робота, яка не повинна ні на мить припинятися. Цю думку важливо донести до всіх, хто відповідає за життя та здоров'я студентів, працівників, і День охорони праці - гарна нагода для цього. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану - відповідальне та надскладне завдання.

До студентів та працівників університету завітали провідні фахівці Північно –Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці:
- головний спеціаліст відділу розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Вікторія Невмержицька;
- головний державний інспектор відділу з безпеки Володимир Беспаловим;
- головний державний інспектор відділу з безпеки праці Тетяна Щусь;
- головний державний інспектор відділу з безпеки праці Людмила Рогізна;
- головний державний інспектор відділу з безпеки праці Юлія Свириденко;
- заступник начальника відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Лілія Демян;
- головний спеціаліст управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Наталія Луцик. До семінару долучилися представники Дніпровської політехніки.

Говорили про стан травматизму серед здобувачів освіти та працівників закладів освіти.

Обговорювали забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль. Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ- випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.

Війна торкнулась усіх в нашій країні. Але, незважаючи на це, воля і сила духу українського народу сильні та непохитні. Життя триває, і ми маємо думати про майбутнє. А майбутнє України – це насамперед наші освічені і здорові діти. Один зі складників такої освіченості – формування у майбутніх працівників різних професій розуміння безпеки праці.

26 лютого 2024 року фахівці відділу охорони праці разом з викладачами кафедри цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою провели навчання з надання медичної допомоги працівникам університету.

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕСУВАННЯ ВУЛИЦЯМИ МІСТА У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Правила дотримання безпечної поведінки під час новорічних свят та зимових канікул

Навчальна евакуація

Сьогодні факт повітряної тривоги став для нас буденністю, хоча й такою, до якої звикнути складно. Надзвичайна відповідальність лягає на кожного з нас, адже усі ми відповідаємо за власну безпеку та безпеку наших близьких. Особливо це стосується закладів освіти, де здобувачі повинні мати максимально безпечні умови навчання та перебування у закладі.

Для того, 30 жовтня 2023 року провідним інспектором ВЗНС Кременчуцього РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області було проведено навчальну евакуацію здобувачів освіти та викладачів в навчальних корпусах та гуртожитків, щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки, порядку дій у випадку отримання сигналу “Увага! Повітряна тривога”.

Під керівництвом представника управління ДСНС Діаною ПРОГНІМАК та начальником відділом охорони праці Нінель ЦИБУЛЬНИК, студенти, під проводом своїх викладачів, в період умовної повітряної тривоги повинні були спуститися в укриття та виконати усі умови щодо безпечного поводження.

Про відзначення 28 квітня 2023 року Дня охорони праці.

Запрошуємо усіх викладачів та студентів долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, в мирний час та під час воєнного стану.
28 квітня розпочати заняття хвилиною мовчання.

Тиждень охорони праці

26 квітня в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського, фахівці відділу охорони праці разом з представниками Північно –Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці на чолі з заступником начальника відділу з безпеки праці Сергієм Горенко, головним спеціалістом відділу розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Вікторією Невмержицькою, головним державним інспектором відділу з безпеки праці Віктором Гладеньким, головним державним інспектором відділу з безпеки Володимиром Беспаловим, головним державним інспектором відділу з безпеки праці Анастасією Павлів, головним державним інспектором відділу з безпеки праці Тетяною Куріциною, заступником начальника відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Лілією Демян провели семінар до Всесвітнього дня охорони праці в Україні, який відзначають щороку 28 квітня. Головний девіз 2023 року – «Безпечне та здорове робоче середовище як фундаментальний принцип та право на роботі», визначений Міжнародною організацією праці.

Мета заходу:
- привернення уваги та ознайомлення молоді з основами охорони праці та формування свідомої позиції щодо значення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя .
- інформування молоді про наслідки нехтування вимог безпеки, зокрема про нещасні випадки, які призводять до втрати здоров’я та працездатності працівників різних професій.

Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи з нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці.

У 2023 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі відзначатиметься 28 квітня, і його темою стане “Безпечне та здорове робоче середовище як основний принцип і основне право у світі праці”.

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану — надскладне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином.

У КрНУ пройшли позачергові спеціальні об`єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту

28 лютого 2023 року в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відділ охорони праці разом с ДСНС м. Кременчука провів позачергові спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту на території університету.

Ефективність дій з упровадження заходів мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій на об’єкті, до моменту прибуття професійних служб порятунку, в пряму залежить від рівня готовності та здатності персоналу університету до виконання завдань передбачених планами цивільного захисту.

Важливим засобом забезпечення і підтримання такого рівня готовності та здатності персоналу адекватно реагувати на надзвичайні ситуації вважаються спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту.

Головною метою об’єктових тренувань є практичне відпрацювання персоналом університету завдань передбачених планами цивільного захисту в умовах виникнення пожежі.

Правила поведінки під час ожеледиці та під час нестійких погодних умов

Під час виконання своїх посадових обов’язків у період нестійких погодних умов, задля збереження свого життя та здоров’я та недопущення виробничого травматизму, дотримуйтесь основних правил поведінки, а саме:
- обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань;
- під час відрядження в межах населеного пункту оминайте краї проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар;
- не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі;
- нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях будівель, особливо старих споруд з похилим дахом;
- пересуваючись територією у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз споруди чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів;
- за можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Щоб уникнути травмування, виконуйте прості правила:
• Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна розслаблені, трохи зігнуті.
• Якщо ви втратили рівновагу – присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.
• Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).
• Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.
• Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою. Відповідальним особам необхідно організувати розчищення та/або посипання тротуарів і інших пішохідних і проїжджих частин, підпорядкованих підприємству протиожеледними матеріалами (пісок, протиожеледна суміш та інше).

Якщо ви стали свідком або потерпілим нещасного випадку, необхідно відповідно до вимог п.8 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.11.2011 № 1232 про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа – свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці, чи іншу уповноважену особу університету і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому.

Правила безпеки життєдіяльності під час святкування Новорічних та Різдвяних свят

Наближаються новорічні та різдвяні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Для того, щоб свято не перетворилося на трагедію, подбайте про правила пожежної безпеки під час новорічних свят.

При підготовці до Нового року особливу увагу треба приділити прикрашанню ялинки. Адже, якщо установити її з порушенням, прикрасити горючими іграшками та не сертифікованими електрогірляндами – це може спричинити займання та лишити Вас святкового настрою.

Під час проведення Новорічних та Різдвяних свят:
- ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
- за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
- ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
- гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;
- підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;
- у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
- забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.

Основні правила безпеки прості і не потребують матеріальних затрат. Знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення від свята, яке принесе благополуччя та радість до вашої оселі.

Падіння — найпоширеніший вид виробничого травматизму під час виконання робіт у зимовий період

За видами подій загального травматизму на виробництві протягом 10 місяців 2022 року близько 30% травмування сталося через падіння . Тож інформуємо про заходи щодо мінімізації падіння, як одного з найпоширеніших видів виробничого травматизму.

Падіння на робочому місці буває двох видів:
1. Падіння на одному рівні переміщення — спотикання при нерівній поверхні, прослизання підошви взуття в результаті недостатнього зчеплення з поверхнею.
2. Падіння з поточної поверхні на інший рівень — зі сходів, драбин, стрем’янок, з рівня виконання робіт на нижні поверхи тощо.

Запобігти такому виду травмування складно, але мінімізувати небезпечні фактори та ризики — можливо.

Частіше працівники травмуються в осінньо-зимовий період, через шкідливі фактори:
• низька температура повітря, підвищена вологість (дощ, сніг, хуртовина, туман, сильний вітер);
• слизька поверхня доріг, тротуарів;
• падіння бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил;
• недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби тощо.

Основні заходи для мінімізації ризику травмувань через падіння

Усі розливи рідин і мокрі поверхні повинні негайно локалізуватися і забиратися. Найнебезпечнішими є залишкова вологість поверхні.

Незахаращеність пішохідних доріжок у приміщенні університету. Будь-яка зміна геометрії звичного маршруту — це потенційна причина виробничої травми.

Достатня оглядовість при перенесенні вантажів. Важкий вантаж (папки, документи, тощо) може змінити центр тяжіння тіла та збільшити шанси падіння. Усі проходи, проїзди і доріжки повинні бути достатньо освітлені.

Завжди необхідно носити зручне взуття на неслизькій підошві. Не завжди можна вплинути на стан поверхні, якою йдемо, але є можливість вибирати те, що на ногах. Збільшення тертя між підошвою взуття і поверхнею значно знижує ризик ковзання, а значить травм.

Використання безпечної драбини. Заборонено експлуатувати стільці або столи, а тим більше випадкові поверхні і предмети в якості опори. У разі, якщо потрібно доходити до предмета, який знаходиться на деякій висоті, необхідно використовувати безпечну драбину та дотримуватись вимог її експлуатації, що встановлені в Правилах охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (пункт 7 розділу ІV НПАОП 0.00-1.71-13).

Застосування в небезпечних зонах знаків безпеки згідно з Технічним регламентом знаків безпеки і захисту здоров’я працівників, затвердженого постановою КМУ від 25.11.2009 р. № 1262.

Роботодавець повинен здійснювати контроль за дотриманням працівниками вимог правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни. Слід відстороняти від виконання робіт (не допускати до роботи) осіб, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, а також хворобливому або стомленому стані.

В осінньо-зимовий період необхідно забезпечити:

• Формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на території університету. За наявності снігового покриття своєчасно проводити відповідні роботи (прибирання та посипання речовинами, що виключають ковзання під час ожеледиці). Прибирання територій здійснюють у такій послідовності: спочатку — тротуари, пішохідні доріжки до основних будівель, потім — дворові території. У випадку ожеледі і слизькості тротуари й пішохідні доріжки посипають піском; прибирання, крім снігоочищення під час снігопадів, проводять у ранкові або вечірні години; якщо льодова плівка зберігається, дію повторюють через 2–3 год.

• Очищення покрівлі будівель від снігу — відповідно до Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 р. № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07).

• Працівників, які працюють на відкритій території, забезпечують ЗІЗ від знижених температур відповідно до вимог: ДСТУ E№ 342:2017 «Одяг захисний».

• Очищати покрівлі можуть особи, які мають відповідну професійну підготовку, пройшли медичний огляд, інструктаж, навчання та перевірку знань із безпеки праці, забезпечені спецзнаряддям та ЗІЗ.

Держпраці розробила порядок розслідування нещасних випадків в результаті бойових дій

Держпраці розробила та узгоджує з Мінекономіки проєкт постанови КМУ «Деякі питання розслідування нещасних випадків в умовах воєнного (надзвичайного) стану».

Він повинен удосконалити процедуру розслідування нещасних випадків на виробництві, що сталися з працівниками під час виконання трудових обов'язків внаслідок воєнних (бойових) дій, зокрема, бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, здійснення масових терористичних актів, що супроводжується загибеллю людей чи руйнувань особливо важливих об'єктів життєзабезпечення тощо.

Тож чинний Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337, доповнено новим розділом «Процедура розслідування нещасних випадків в умовах дії режиму воєнного (надзвичайного) стану». Також удосконалять структуру акта за формою Н-1, зменшивши кількісний склад комісії із спеціального розслідування нещасних випадків та її обов'язки, а також спрощуючи процес оформлення документів за результатами її роботи. Крім того, з'явиться можливість дистанційного засідання комісії з розслідування нещасного випадку з використанням засобів конференц-зв'язку, а також підписання протоколів та актів членами комісії і затвердження їх керівником органу, що утворив спеціальну комісію, шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису.

Навчання для працівників відділу охорони і порядку

У серпні 2021 року було проведено навчання для працівників відділу охорони і порядку. Метою проведення навчання є підвищення загальних пожежно-технічних знань працівників охорони, навчання їх правилами пожежної безпеки з урахуванням пожежонебезпечних особливостей університету, більш глибоке ознайомлення з протипожежними заходами та діями в разі виникнення пожежі, напрацювання навичок з використання наявних засобів пожежогасіння.



РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА НЕДОПУЩЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ НА ОБ'ЄКТАХ ЗАЛІЗНИЧОГО ТРАНСПОРТУ

З метою попередження та недопущення нещасних випадків, збереження життя та здоров'я студентів пропонуємо ознайомити здобувачів освіти з роз'яснювальними роликами, що розміщені на You Tube каналі за посиланнями:

1. "Бережи себе" - https://youtu.be/vdIMFywC9Ms.

2. "Безпека на залізниці" - https://youtu.be/7GZ_XVY9neE.

3. "Безпека на залізниці" - https://youtu.be/A11-FZ81CAg.

4."Безпека дітей на залізниці" (повна версія) - https://youtu.be/wyjDI97PyCU.

5. "Зірки про безпеку на залізниці" - https://youtu.be/CV4Iek9oMGU.

6. "Безпека на залізниці" - https://youtu.be/K7cH3_Xpr0s.

7. "Безпека на залізничному транспорті України" - https://youtu.be/Wkk5e29_y40.

8. "Правила безпеки на залізниці" - https://youtu.be/gKZ5SHX2s_Q.

В 2021 році в гуртожитках №1 та №3 було встановлено систему пожежної сигналізації зі сповіщенням.

Начальник відділу охорони праці Цибульник Н.Н., фахівець відділу охорони праці Пухир Л.М., провідний фахівець з питань цивільного захисту Парсяк А.В., завідувач гуртожитком №1 Шиліманова Ю.І. та технічний директор ПП " Арт-Інжиніринг" відзначили важливість встановлення пожежної сигналізації, що реагує навіть на слабкий дим. Після її повного монтування будівлі гуртожитків оснащені протипожежними датчиками та елементами реагування на виникнення пожежі, які здатні передавати інформацію на пульт автоматичної сигналізації. А отже, студенти можуть почувати себе у більшій безпеці.