Головна > Військово - мобілізаційний відділ
КрНУ


Правила військового обліку

Правила військового обліку

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОВІДКИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ У ВІЙСЬКОВО-МОБІЛІЗАЦІЙНОМУ ВІДДІЛІ УНІВЕРСИТЕТУ

До уваги студентів, аспірантів, докторантів і працівників
КрНУ імені Михайла Остроградського

З метою проведення роз'яснювальної роботи серед призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виконання ними правил військового обліку(п. 34 Порядку №1487 від 30.12.2022 року):

- 4 квітня 2024 року набув чинності Закон України від 30.05.2023 № 3127-IX "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", перебування громадян на військовому обліку призовників знижено з 27-річного віку до 25-річного віку. Громадяни, які досягли 25-річного віку, підлягають зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов'язаних. Для оформлення та отримання військово-облікового документу (тимчасове посвідчення або військовий квиток) громадянам потрібно з'явитися до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, в яких перебувають на військовому обліку, для уточнення облікових даних та проходження медичного огляду.

Згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" від 11.04.2024 №3633 - ІХ:

- з 19.05.2024 у період воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК, поліцейського чи представника Держприкордонслужби(у прикордонних районах);

- з 18.05.2024 впродовж 60 діб громадяни, які перебувають на військовому обліку, мають уточнити свої персональні дані (адреса проживання, контакти, адреса електронної пошти тощо). Особи, які перебувають на території України, роблять це шляхом прибуття в ТЦК за місцем перебування на військовому обліку чи за місцем проживання, до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за його наявності). Особи, які перебувають за кордоном, надсилають відповідне повідомлення на офіційну електронну пошту або офіційний номер телефону ТЦК за місцем перебування на військовому обліку чи за місцем проживання, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за його наявності).

КрНУ