Головна> Підрозділи > Відділ охорони праці>Проведення інструктажів














Відділ охорони праці

 Проведення інструктажів з охорони праці працівникам КрНУ

Вступний інструктаж з питань охорони праці проводиться спеціалістом відділу охорони праці з усіма працівниками, які приймаються на роботу незалежно від їх освіти, стажу роботи за професією або посадою за інструкцією, що відділом.

Первинний інструктаж проводиться на робочому місці керівником структурного підрозділу до початку роботи з працівником, який прийнятий на роботу в університет або переводиться з одного підрозділу в інший.

Повторний інструктаж проводиться на робочому місці з усіма працівниками один раз на 6 місяців та 1 раз на 3 місяці з працівниками, що зайняті на роботах з підвищено небезпекою Позаплановий інструктаж проводиться індивідуально або з групою працівників одного фаху та підрозділу. Обсяг і зміст інструктажу визначається в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили необхідність його проведення.

Цільовий інструктаж проводиться при виконанні разових робіт, що не пов'язані з безпосередніми обов'язками за фахом; ліквідації аварій; проведенні робіт, на які оформляється нарядом, допуском, дозвілом та іншими інструкціями і фіксується нарядом, допуском, що дозволяє проведення робіт.

Первинний, повторний, цільовий та позаплановий інструктажі завершуються перевіркою знань усним опитуванням. Знання перевіряє особа, яка проводила інструктаж. Запис робиться у журналі інструктажу з охорони праці.

Керівники служб та завідуючі кафедрами зобов'язані видати працівникові інструкцію з охорони праці.

Проведення та реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності студентам університету Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться зі студентами та аспірантами. Інструктажі містять питання безпеки життєдіяльності під час проведення занять, охорони здоров'я, пожежної, радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки побуту тощо.

Перед початком навчальних занять один раз на рік, а також при зарахуванні або оформленні до закладу освіти студента чи аспіранта проводиться вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності кураторами груп

Вступний інструктаж реєструється відповідно до "Положення про навчання…".

Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться перед початком занять у лабораторії, майстерні та в спортивній залі.

Запис про проведення первинного інструктажу робиться в окремому журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, який зберігається в кожній лабораторії та спортивній залі

Позаплановий інструктаж з студентами та аспірантами проводиться у разі порушення ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що може призвести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо, при зміні умов виконання навчальних завдань (лабораторних робіт, виробничої практики, професійної підготовки тощо), у разі нещасних випадків за межами університету з реєстрацією в журналіз безпеки життєдіяльності для студентів.

Цільовий інструктаж проводиться з студентами чи аспірантами університету у разі організації позанавчальних заходів (олімпіади, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання тощо), під час проведення громадських, позанавчальних робіт (прибирання територій, приміщень, науково-дослідна робота тощо). Цільовий інструктаж реєструється відповідно до "Положення про навчання…".

2. Дії при нещасних випадках

2.1 Першочергові дії на місці нещасного випадку з працівником, пов'язаного з виробництвом:
1. Надати допомогу потерпілому працівнику і негайно повідомити керівництво та відділ охорони праці про нещасний випадок.


2. Визначити ступінь тяжкості травми та при необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 103.
3. Зберегти місце, де стався нещасний випадок до прибуття спеціальної комісії по розслідуванню.


2.2 Першочергові дії на місці нещасного випадку з студентом під час навчально-виховного процесу:
1. Надати допомогу потерпілому студенту і негайно повідомити викладача, завідуючого кафедрою та відділ охорони праці про нещасний випадок.


2. Визначити ступінь тяжкості травми та при необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 103.

3. Зберегти місце, де стався нещасний випадок до прибуття спеціальної комісії по розслідуванню.